Mit szabad Jupiternek és mit nekünk?

2011. június 25. 13:26

Aki az uniós elnökség kapcsán a szakértők munkáját állítólag tönkretevő döntéshozókat kárhoztatja, valójában maga követ politikai célokat: mivel nem kerülheti meg a magyar uniós elnökség sikerességének elismerését, igyekszik kizárni abból a politikusokat.

2011. június 25. 13:26
Ablonczy Bálint
Heti Válasz

„»Ha a sok kicsi állam nagyon sokat idegesíti a nagyokat, akkor azok a fontos ügyek megtárgyalására átlépnek egy új asztalhoz, amelyet G20-aknak hívnak« - mondta nemrégiben egy »kicsi« ország külügyeinek egykori irányítója az Európai Unió kapcsán.

Nyilván nem ez volt a célja, de új könyvének múlt heti bemutatóján a távirati irodának nyilatkozva Balázs Péter fenti mondatával tökéletesen összefoglalta a magyarországi »progresszív« politikaformálás hitvallását. Igaz, a Bajnai-kormány külügyminisztere legalább Kovács László cinizmusától mentes, így hát nem egy újabb »Merjünk kicsik lenni!« mondaton háboroghatunk. (...)

Kétségtelen tény, hogy sok fotót és mosolyt begyűjthetünk, ha nem idegesítünk másokat. De ez a relatív népszerűség annak az egyszeri fiúnak a sikerére hasonlít, aki kedves mosollyal, védekezés nélkül tűri, hogy a ringben bucira verjék. Őt nyilván szeretni fogják a többiek, hiszen nem okoz problémát és gyorsan lehet a következő ellenfélre rátérni - de ettől még emberünk egészsége rohamosan romlani fog. Valami hasonló történt külügyeinkben is: honi haladóink olyan sokat lamentáltak például a magyar nacionalizmus Közép-Európát destabilizáló erején, hogy maguk is elhitték ideológiájukat.  E sajátos dialektikával nemcsak az a baj, hogy minden térségbeli érzékenységre figyel, csak a magyarra nem. Hanem az is, hogy a valóság egyszerűen átlépett rajta. (...)

Brüsszelben is tudják, hogy a közös európai érdek szempontjából mi számít igazán: Horvátország a magyar szakértők és a politikusok közös erőfeszítésének köszönhetően kéznyújtásra került csatlakozása, a gazdasági kormányzás megerősítését célzó hatos jogszabályi csomag előkészítése, a roma keretstratégia többet nyom a latban, mint például a lapunkban is többször bírált médiatörvény körüli hisztéria.

Aki az uniós elnökség kapcsán a szakértők munkáját állítólag tönkretevő döntéshozókat kárhoztatja, valójában maga követ politikai célokat: mivel nem kerülheti meg a magyar uniós elnökség sikerességének elismerését, igyekszik kizárni abból a politikusokat.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 9 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kulalak
2011. június 26. 02:07
BP kozepes kulugyes es nagyon savanyu neki a szolo. Az o karrierjenek befellegzett tavaly aprilisban. Az EU elnokseg protokoll dolog, fel Europa nem is tudta, hogy mi vagyunk az elnokok, nem is erdekel senkit miota Rompuy fix. Mar mondtam Kettes-nek regebben, hogy neki kene diplomatanak mennie, nyelvet beszel, nem ijedos, tud szarert-hugyert is kuzdeni (neha kell). Ez a felev bebizonyithatta, hogy a nemzetkozi porond egy nagy cirkusz ahol jelen kell lenni de nem tortenik semmi jelentos. Magunkra vagyunk utalva es senkinel sem vagyunk alabbvalok, sem kulonbek, aztan kesz. Sok fiatalt szeretnek a kulugyben es a nemzetkozi porondon, hogy vegre kirugdossak a sok fantaziatlan ven f@szt meg pin@t (mert azert Hillarynak is menni kene mar). AB-nak muszaj neha rugnia egyet a nagy semmin.
Merlin
2011. június 25. 17:20
Ez a félév olyan volt, mint egy nagy esküvő, ahol orbán volt a rendezvényszervező (pár apró malőrrel) vagy az örömapa ? a menyasszonytáncból nem jött be semmi, a fiataloknak semmijük nincs még, de fényes esküvő legalább volt.
nick1
2011. június 25. 15:05
Sőt, hahamu.
Kettes
2011. június 25. 13:41
Muhaha.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!