Érkezhet az ifjabb Sarkozy a francia politikába, és nem akárki a példaképe
A volt elnök fia az elmúlt 15 év nagy részét az Egyesült Államokban töltötte, s innen visszatérve jelent meg a francia nyilvánosságban.
A jobboldali sajtóval szemben emelt információs blokád 2002-ben azonnal megkezdődött, s egészen a bukásig tartott.
„Többedszerre hozza szóba Oszkó Péter, hogy mennyire meglepődött, amikor a napokban interjút adhatott a Magyar Nemzetnek. Utoljára a köztévében tegnap beszélt erről, ahol azt is mondta, hogy pénzügyminisztersége óta nem tehette meg, hogy szavait viszontlássa az újságunkban. Megragadva az alkalmat itt szeretnénk újra világossá tenni, hogy 2002 és 2010 között lapunk folyamatosan ostromolta mindhárom balliberális kormány tagjait, hogy hosszabb interjú során válaszoljanak kérdéseinkre.
Ezek alapján bőségesen kifejthették volna álláspontjukat a saját és kormányuk tevékenységéről. Kéréseink és kérdéseink azonban már a sajtóosztályoknál elakadhattak, azokat leginkább válaszra sem méltatták. Kormányfői hivatali ideje alatt sem Medgyessy Péter, sem Gyurcsány Ferenc, sem Bajnai Gordon nem volt hajlandó újságíróink mikrofonja elé állni, s ezt a magatartást követték általában a minisztereik is. Lefűzve tartjuk a faxon és e-mailen hozzájuk küldött kérelmeket. A folyamat persze nem volt előzmények nélkül. A balliberálisok által a jobboldali sajtóval szemben emelt információs blokád a 2002-es kormányváltás után azonnal megkezdődött, s egészen a bukásig tartott. Az összes eset felsorolása nélkül felidézünk párat, milyen nyilatkozatok és események jelezték, hogy a hatalom gyakorlása közben keletkezett közérdekű információkat elhallgatták, vagy kizárólag a velük azonos oldalon álló újságírók orrára kötötték, s hogy a jobboldali sajtó működését milyen eszközökkel próbálták ellehetetleníteni. Az SZDSZ-es Gusztos Péter 2002-ben kijelentette, hogy »pacifikálni kell« a Magyar Nemzetet, amely mondattól egyetlen jogvédő sem szisszent fel.”