A magánember

2011. április 07. 09:08

Amíg az összekuszált titkosszolgálati szálakat ki nem bogozzák, addig Gyurcsány nem lehet a tárgyaláson magánember.

2011. április 07. 09:08

„Bár túlzottnak érezzük egyes orgánumok és Kósa Lajosnak, a Fidesz ügyvezető alelnökének indulatos reagálását, miszerint Gyurcsány befolyásolná a bíróságot az ítélethozatalban, a felvetésben vannak megfontolásra érdemes szempontok. Mert Gyurcsány valóban nem tett semmi olyasmit, amiből a bíróság befolyásolására következtethetnénk, nem pattant fel, és nem ragadta magához a szót. Tényleg úgy viselkedett, mint egy civil, mint egy magánember. Ám nem tudni, hogy a negyedrendű vádlott hirtelen elhallgatása összefüggésben áll-e a magánemberré átvedlett nagyon fontos közember váratlan megjelenésével.

S úgy általában, amíg az összekuszált, s hihetetlen dilettantizmusra, sőt kifejezett ostobaságra valló titkosszolgálati szálakat ki nem bogozzák, addig az éppen akkor aktuális miniszterelnök nem lehet még átmenetileg, egy röpke részvétnyilvánítás erejéig sem magánember. Bírósági megjelenése akaratlanul is fellépésnek hat, s ha a bírót nem befolyásolja is, a vádlottak, a tanúk nyomásgyakorlásként érzékelhetik. Érdekes, hogy Gyurcsány a gyilkosok bírósági tárgyalására elment, de a saját ügyeinek kivizsgálásán, felderítésén, megítélésén, lett légyen az parlamenti vizsgálóbizottság vagy független magyar bíróság, nem érezte szükségét személyes jelenlétének. Távolmaradásának két lehetséges magyarázata van. Azokon a tárgyalásokon nem érzett elegendő büszkeséget, netán Molnár Csaba nem akarta elkísérni.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 16 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
atila68
2011. április 09. 11:52
Arra magam is kíváncsi lennék miért félt annyira Gy.Ferenc gyanúsított, hogy a vádlottak csicseregni kezdenek az ő miniszterelnöksége alatt fennálló nemzetbiztonsági kapcsolataikról, hogy személyes megjelenésével promontált, miszerint "csitt!".
Autofocus
2011. április 07. 17:06
A feltételezés nem életszerűtlen, sajnos beleillik az eddig feltárt összefüggések rendszerébe.
Kunciaan
2011. április 07. 11:11
Beszédes kép volt ! Ennél beszédesebb jelenet az volt amikor Michael Corleone megjelent a don Chicci tárgyalásán, és a puszta jelenléte, néhány pillantása megváltoztatta a döntéseket. Úgy tűnik fletosoprano is tanult a Keresztapától.
gudmen
2011. április 07. 11:06
Wikileaks-es dokumentumok szerint Rozsa-Florest is Evo Morales titkosszolgálata hivta Boliviába, ürügyet szolgáltatva az ottani ellenzék felszámolására. Tudjuk mi lett a vége. Gyurcsánybol is simán kinézek hasonlo aljasságot, söt...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!