Március 15. alkalmából

2011. március 15. 12:47

A magyar sikeresség döbbenetes korrelációt mutat a nyugat-európai integrációt hangsúlyozó korszakokkal.

2011. március 15. 12:47

„Március 15. alkalmából jegyzem meg, hogy a magyar sikeresség döbbenetes korrelációt mutat a nyugat-európai integrációt hangsúlyozó korszakokkal, továbbá az itthon világrengetőnek tartott csodálatos egyedi magyar modellek kivétel nélkül ostoba hülyeségnek bizonyultak nemhogy rövid- meg hosszú távon, de már másnap. Ennyit arról, hogy kinek ki diktáljon. Meg hát tessék összehasonlítani a méltán és sokat szidott uniós bürokrácia apparátusának szakértelmét a hazaival, és elcsodálkozni, milyen brutális kiütést szenvedne a magyar fél egy ilyen meccsben.

A brüsszelezésről meg még annyit, de ezt már számtalanszor elmondtam, hogy az EU ugyanúgy a hazánk, ahogy Magyarország. És minden, kellően sokszor ostorozott hülyesége ellenére, plusz jelentős külső segítséggel, de bizony elérte, hogy soha nem látott béke és prosperitás van Európában. És bizony, az otthon érzése simán a schengeni belépésnél kezdődik, nem a ferihegyi hiénataxisok láttán. Az már a rosszabbik része.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 25 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Tau bácsi
2011. március 15. 23:07
Hazának azt érdemes nevezni, amiért az életét is kockáztatná az ember. Európa igen kevesek hazája, az enyém sem. Gazdaságtörténeti tény, hogy a Nyugat és Magyarország fejlettsége közötti olló a Horthy-korszak kivételével mindig nőtt. Nem az Unió hoz majd ki minket a futottak még kategóriából, hanem mi magunk. Más kérdés, Orbánnak sikerül-e, de ő legalább megpróbálja.
morfondír
2011. március 15. 19:56
Tallián dörög:D. Kis hülye.
Serio
2011. március 15. 19:48
Patkány... Ha legalább próbálná példákkal alátámasztani a hülyeségét, abból látni lehetne mennyire légbőlkapott... Így is világos, de baloldaliakat még meg is téveszthet. Gondolom a kiegyezés korszakára gondolt mint nagy aranykorra - azt felejti csak el, hogy a kiegyezés közjogi és gazdasági rendszerének alapjait egy ocsmány különutas magyarkodás, név szerint a 48-as forradalom rakta le. Jó mindegy, vegyük úgy hogy ez egy. Mit találunk még? Gyurcsány-korszak, mint kivételes nemzeti siker?! Keressünk csak példákat pro és kontra. A két világháború - mindkét esetben a nagy nyugati integráció szellemében harcoltunk, és buktunk óriásit... Horthy-korszak, a "boldog békeidők", a nagy nemzeti újjászületés a háború után, gazdasági csoda és világhír, méghozzá a gonosz, alantas különutasság szellemében.
gross
2011. március 15. 18:34
Az ilyen beszédeket a kontextusokban kell értékelni. Úgy általánosságban nyilván közhely, hogy egy szuverén országnak nem diktálnak csak úgy. De valamit azért nyilván akart Orbán üzenni ezzel.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!