„Az eddigiektől merőben más gazdaságpolitikára lehet csak építkezni, és elkezdeni lefaragni az államadósságot, amely gúzsba köti a gazdaságot. Évente 1200 milliárd forint adósságszolgálat mellett nem lehet szó érdemi kilábalásról, versenyképes gazdaságról, hosszú távon is fenntartható növekedésről, mert a kamatterhek egyaránt nehezednek a vállalkozásokra, a településekre és a családokra. A válságadók 2013-ban kifutnak, addig a nagy elosztórendszereket úgy lehet átalakítani a tegnap bejelentett Széll Kálmán-terv alapján, hogy a költségvetések deficitje évről évre kisebb lehet, miközben az államadósságnak felső határt szabnak. Óriási hátrányt kell ledolgoznunk: az ország adóssága még a most vázolt lépésekkel is csak 2017-re csökkenhet ismét a szocialista kormányok előtti időszak szintjére.
Másfél évtized elveszett. Következményeként annak, hogy soha ilyen gyors ütemben nem adósodott el még Magyarország, mint Medgyessy Péter, Gyurcsány Ferenc és Bajnai Gordon országlása alatt. Békeidőben és az állami vagyon zavartalan kiárusítása mellett.
Az adósság lefaragásának céljából bevezetendő szerkezeti átalakítások az eddig érinthetetlennek hitt rendszereken változtatnak: a potyautasok kiszűrése, az erejük teljében lévő kedvezményezettek nyugdíjazásának megszüntetése és az új, valódi munkavégzést jelentő közmunkaprogramok elindítása nem mindenkinek tetszik majd. De be kellene látni: nincs más út.”