A megújulás éve jön

2010. december 23. 20:38

A médiatörvény nem a szólásszabadságról szól. Arról van szó, hogy az emberi méltóságot és a gyermekeink védelmét biztosítani kell. Interjú.

2010. december 23. 20:38

„– Miniszterelnök úr, önnek nyilvánvalóan más jellegű ez a karácsony, és a jövő évre is másfajta várakozással tekint, mint az elmúlt években. Magyarország mire számítson?

– Az advent és a karácsony nem engedik, hogy a politika eseménynaptára átminősítse őket, ezért ha esik, ha fúj, ha győzünk, ha vesztünk, a karácsony mindig ugyanaz. Igaz, Magyarország előtt komoly feladatok állnak, nem lesz sem könnyű, sem egyszerű ezeknek megfelelni, sokat kell majd dolgoznunk, közösen, mindannyiunknak. Ez a karácsony és az év vége annyiban különbözhet sok előzőtől, hogy most már sokkal többen hisznek, hihetnek abban, hogy van értelme a helytállásuknak, van jövőjük ebben az országban. Nem olyan jövő, amit el kell hárítani, amivel szemben védekezni kell, hanem olyan, amiben lehet élni, tervezni, gyarapodni. Persze még messze van, hogy azt mondhassuk, „ez jó mulatság, férfimunka volt”, ehhez még néhány karácsonynak el kell telnie, de ez az idő is el fog jönni.

A legfrissebb politikai, közéleti esemény a most elfogadott médiatörvény, ami erős ellenállást váltott ki.(...) Miért volt erre szükség?

– Ennek a médiatörvénynek egyetlen olyan passzusa sincs, amelyik ne lenne ott valamelyik uniós tagállam médiaszabályozásában. Ez egy európai médiatörvény.

– Mégis, európai politikusok, testületek és újságok is erőteljesen bírálják.

– Egy újszülöttnek minden vicc új. Jómagam azonban politikai veteránnak számítok. A mostani golyózápor és aknatűz meg sem közelíti a kilencvenes évek elejének médiatörvény-vitájában tapasztaltakat. (...) A médiatörvény nem a szólásszabadságról szól. Arról van szó, hogy az emberi méltóságot és a gyermekeink védelmét biztosítani kell. Minden európai ország ezt teszi, nem is szólva az Egyesült Államokról, ahol a fele sem történhetne meg a képernyőkön és az újságokban annak, mint ami nálunk folyamatosan megtörténik. A másik ok a média csődhelyzete volt. Lehet találgatni, hogy az új struktúra beváltja-e a hozzá fűzött reményeket, de hogy jobb lesz, mint ami eddig volt, az bizonyos. Az előző építmény ugyanis összeomlott, pénzügyileg és szerkezetileg is.”

A teljes interjú a Magyar Nemzet pénteki számában jelenik meg.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 75 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Jegesmedve
2010. december 25. 01:28
"A médiatörvény nem a szólásszabadságról szól." Azért ez kissé súlyos. Legalább azt mondta volna, hogy nem CSAK arról szól. És az igaz is lett volna. Viktor egy értelmes ember, de miért nem veszi magát körül legalább ilyen értelmes tanácsadókkal? Így el fogja szúrni....
Fülkeforradalmár
2010. december 24. 17:06
Szekus karatnai! Nincs olyan magyar szó, hogy "basztard". Kevered a szezont a faszommal, kis idegen.
slomovicz
2010. december 24. 10:35
Karácsony ünnepén , nem irom le a véleményemet arról a nyugateurópáról, és arról az EU bizottságról, akik elutsitották, hat keleteurópai ország javaslatát, hogy a kommunizmus bűneit azonosan ítélje el Európa, a Fasizmus büneivel! Mit jelent ez? Nyugateurópa eszmei közösséget vállal a kommunizmus bűneivel! Megszólalt Simon Wiesental központ is ebben az ügyben , és kijelentette, nem lehet párhuzamot vonni a két elnyomó rendszer között. Felháborító! Igen , valóban nem lehet párhuzamot vonni, mert a fasiszta bűnösöket felelösségre vonták, a kommunista bünösöket a mai napig nem! A kommunizmus áldozatai sokkal többen voltak mint a fasizmus áldozatai. Nyugateurópa ezzel az állásfoglalásával, elvesztette minden jogát arra hogy bennünket a demokráciából , média törvényből kioktasson! Nem érdekel! Nem akarok többet a fasizmus büneiről hallani, mindaddig amig a fasizmus áldozatai nem azonos módon szolidárisak a kommunizmus áldozataival. Soha Többé ne essék szó a fasizmus áldozatairól! Erkölcstelen a különbségtétel áldozat és áldozat között. Békés karácsonyt , több erkölcsi tartást és megvilágosodást kivánok mindenkinek.
bakszakáll
2010. december 24. 10:01
Szögezzünk le három dolgot. 1. Európai (akár a 2. vagy 3. vonalbeli)kormánytisztviselők kritikája: kellemetlen. 2. Jelentős külföldi sajtóorgánumok támadása kellemetlen, rossz. 3. Önállóságunk feladása, önbecsülésünk elvesztése a lehető legrosszabb. Mondd te mit választanál?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!