Ez a Brüsszel leckézteti Budapestet? Komolyan?
Nem Didier Reynders az első uniós bürokrata, aki azután keveredett korrupciós botrányba, hogy bőszen kritizálta Magyarországot. A híres lebukások azonban csak a jéghegy csúcsát jelentik.
Sikerült a két legelvetemültebb bűnözői csoportot: a kiskorú bolti tolvajokat és az utcán összefagyó hajléktalanokat megfékezni.
„A Fidesz – fejében a választási éjszaka másnaposságával - ígéretet tett: három hét alatt rend lesz az utcákon. Hát lett. Az új rend nevében immár 14 éves gyerekeket és, hajléktalanokat lehet rabláncon elvezetni. Az eredményességhez kétség sem férhet: sikerült a két legelvetemültebb bűnözői csoportot a kiskorú bolti tolvajokat, a hideg téli éjszakákon az utcán összefagyó hajléktalanokat megfékezni. Ehhez csak gratulálni tudunk a kormányzatnak. A Fidesz és bólogató Jánosait utaztató oldalkocsija, a KDNP büntetőpolitikája eddig kimerült a külföldön már megbukott börtönbálványozásban. A kormány úgy rohangál a büntetőjoghoz mint kezdő háziasszony a szakácskönyvhöz. De ahogy a háziasszony sem fog abból megtanulni porszívózni, a kormány sem fogja megoldani a társadalmi problémákat a büntetőjoggal. Ezzel sajnos nem a bűnözés csökkenését, hanem újratermelődését fogják elérni. (...)
A kormány megfélemlíti a rendőröket, és ezért cserébe még pénzt is vesz ki a zsebükből. A Fidesz új jelmondatot kíván a rendőrségnek adni: szolgálunk és félünk. Szolgáljuk a hatalmat, féljük a hatalmat. Ez az, amit a Fidesz akar. Mi ebből a rendből köszönjük szépen, nem kérünk. Minden rendelkezésünkre álló eszközt be fogunk vetni, hogy a rendőrségi állomány bérszintje tovább ne csökkenjen. Minden szükséges lépést megteszünk, hogy megvédjük a rendőrséget bürokratikus megfélemlítéstől.
A Lehet Más a Politika célja, hogy ne az államhatalom zsoldjában álló militarista szemléletű, központosított erőszakszervezetet építsünk. Hanem egy olyan többközpontú rendőrséget, amely együtt él a mindennapok emberének problémáival, képes azoknak megoldásában részt venni. Olyan rendőrséget, amely megbecsülését és legitimitását nem a hatalomtól, hanem a közösség tagjaitól nyeri el. Olyan rendőrséget, amely nem pusztán üldözi a bűnt, de segít megelőzni a kialakulását. Olyan rendőrséget, amely részt vesz elhanyagolt városi negyedek, faluvégek felvirágoztatásában, segíti az ott élőket. Olyan szolgáltató rendőrséget, amely nem pusztán az erőszak monopóliumára, hanem a belátásra, a problémamegoldásra és az együttműködésre épül.”