„Örök szerelem, ettől nem lehet elszakadni” – így vallott a visszatéréséről a Mandinernek az olimpiai bajnok
Szász Emese a decemberi országos csapatbajnokságon a gyermekei előtt léphet ismét pástra.
A Sukoró projekt kezelése semmiben sem különbözött más, jelentős működőtőke-befektetések kezelésétől. Interjú.
„– Valami oka csak van annak, hogy az ügyben immár két éve nyomoz az ügyészség…
– „Félreértés” történt, de még inkább félrevezetés. Hallottam például egy olyan, a beruházásban ellenérdekelt csoportról, akik az ingatlancsere szerződés aláírása után azzal keresték meg az akkori ellenzéket, hogy jogsértések történtek, melyekben Gyurcsány Ferenc felelőssége megfogható. Csakhogy, ezt elfelejtették ellenőrizni… Egy idő után az ügy túlnőtt önmagán, s a politikai kommunikációban a volt miniszterelnök végleges kiiktatásának szinonimájává, presztízs üggyé vált. (...)
– Komolyan gondolja, hogy eleve Gyurcsány volt a célpont?
– Nehéz mást gondolni. A nyomozást kezdettől a Központi Nyomozó Főügyészség végzi, melynek csak akkor van hatásköre, ha kormányzati vezető érintett. Az más kérdés, hogy már a legelején összekuszálták a szálakat. A nyomozás ugyanis hűtlen kezelés miatt folyik, ezt azonban a kormányzatban nem lehetett elkövetni, elvégre az ingatlancseréről a vagyonkezelő döntött saját hatáskörében. Így nyomozati szempontból a BRFK lenne illetékes. A közigazgatási ágon ebben az ügyben nem jöhet szóba a hűtlen kezelés. (...)
– Nemrégiben felkerültek az internetre a kihallgatásának jegyzőkönyvei. Ez befolyásolhatja a nyomozást?
– Nem, hiszen nem történt bűncselekmény. Ha valaki áttanulmányozza az iratokat, világossá válik számára az egész eljárás abszurditása. A kérdések 80-90 százalékának ugyanis semmi köze a velem szemben megfogalmazott gyanúhoz.
– Átolvastam: az ügyészséget három dolog érdekli: Gyurcsány Ferenc szerepe, az MNV döntéshozatali eljárása és a csere célszerűsége.
– Mindennek semmi köze a gyanúsításomhoz. Ami Gyurcsány szerepét illeti, az nem volt. A többi irány azt mutatja, hogy az ügyészség szereptévesztésben van. Nincs ugyanis jogköre azt vizsgálni, hogy az MNV milyen megfontolásból szerződött, hiszen egy ingatlan-tranzakció célszerűségének megítélése a jogszabályok alapján a Vagyontanács kizárólagos hatásköre. A nyomozók azt állítják szándékosan kárt okoztam. Erről azonban szeptember 9-e óta nem kérdeztek. Ugyanakkor például az MNV iktatási rendszerének működését már alaposan kiveséztük. (...)
– Azt állítja, hogy az ügyészség politikai megrendelésre dolgozik?
– Nem. De hogy az egész rendszer, amit igazságszolgáltatásnak hívunk, igyekszik megfelelni politikai elvárásoknak, abban biztos vagyok. A nyomozati cselekményekhez időzítve a nyomásgyakorlás demokráciákban szokatlan eszközei is előkerültek.”