Az álhírek terjesztésével a vesztünkbe rohanunk: ijesztő gyakorlat terjed a közösségi oldalakon
Négyből három hírt anélkül osztanak meg a felhasználók, hogy elolvasnák. Íme, az álhírek terjedésének pszichológiája.
Miközben Szili kezdeményezése érdektelenségbe fullad, addig Gyurcsány még tud figyelmet generálni.
„Gyurcsány Ferenc rendszerváltásra készül. Külön bejáratúra, melyben minden róla szól. Az exkormányfő bejelentette: Demokratikus Koalíció nevű platformja október 22-én a fővárosi Szent István parkban levert sátorban kezdi a szervezkedést. Az eseményt a politikus az 1987-es lakitelki találkozóhoz hasonlította.
Mindez az elszilikatalinosodás jelképe: a volt kormányfő az őt végletesen utáló egykori házelnök után teszi azt, amivel sértődött politikusok szoktak próbálkozni. Az egykori szocialista frontemberek belemerevedtek egy szerepbe (»nyugatos reformer« kontra »eredeti baloldali«), s mivel zsenialitásukat nemhogy a választók, de pártjuk többsége sem akarja megérteni, új formációt gründolnak.
Annyi a különbség, hogy miközben Szili kezdeményezése érdektelenségbe fullad, addig Gyurcsány még tud figyelmet generálni. Ám ez a politikussághoz nem, legfeljebb celebséghez elegendő. De azt még az MSZP-ben sem szeretik. Ahogy az önkormányzati választási sikerével az egyenes mondatok megfogalmazásának tudományára hirtelen rálelt Botka László mondta: ezek a múlt történései a múlt embereivel. Márpedig a rendszerváltókat legalább a saját koruk elismeri.”