„Ami az én igényeimet illeti, ez a közszolgálati koncepció nem nyújt semmit. Nincs mondanivalója a dolgozó anyák, a csonka családok, az ilyen vagy olyan egészségügyi problémáktól szenvedők számára. Ez így lefedi Magyarország népességének hetven százalékát. A póráz tehát nem lett rövidebb, csak mindent máshogy hívnak benne – és a pártok helyett a kormány kapja meg a lehetőséget az irány meghatározására. (...)
De nézzünk körül. Nincs is még törvény, de a közmédia máris vadul igyekszik megfelelni az igényeknek. A Fidesz saját médiabirodalmat akart, és meg is szerezte – bár még most is közkeletű paranoia a jobboldalon, hogy csak a ballibeknek van médiája (nem fokoznám ezt azzal, hogy a »ballib« kifejezés mélyebb értelmét kibontom).
A média azonban nem a közszolgálati televízió. A média – ha a nézettséget, hallgatottságot és egyáltalán a médiafogyasztók sokaságát nézzük – minden, csak nem a közszolgálati média. A közszolgálati média átszínezésével a Fidesz a hír- és kultúrafogyasztó elitet, valamint a nyugdíjasokat tudja átszínezni. A hír- és médiafogyasztó elit azonban nem átszínezhető, mert nem egy forrásból tájékozódik. A nyugdíjasok pedig – a nyugdíjasok láttak már pártállami televíziót, meg is szerették, de azért mégis volt rendszerváltás. Vegyék el tőlük a mostani nosztalgiaműsorokat, és a Fidesz népszerűsége máris visszaesik néhány ponttal. A hírfogyasztók számára meghatározó sajtó ma már az internet. Olyan szabályozást pedig, amellyel az internetes tartalmakat érdemben befolyásolni lehet, még nem találtak ki sehol. Helyreigazítás? Jól meggondolják majd a sértődöttek. Mert a printmédiában a helyreigazításoknak sok hatásuk nincs. Az online médiában viszont van: minél több a helyreigazítás, annál több link mutat majd az eredeti cikkre. És ha az eredeti cikk eltűnik az internetes szerkesztőség oldaláról, majd felbukkan egy fórumban vagy egy blogban, a YouTube-on vagy a Videán. Az internet csúf és ordenáré, főként ha politikáról van szó. De soha semmit nem lehet eltüntetni róla, amit az olvasók releváns információként értékeltek. Mielőtt nagyon beleéli magát a Fidesz a teljes médiazárba, nem árt átgondolniuk, hogy még egy vérfürdővel tetézett iszlám diktatúrában is van kommunikáció. Minél jobban nyomják a sajtót, annál inkább ellenáll majd. Ha pedig egyszer egy kritikus újságírót valami ürüggyel leültetnek, újraindul a Szabad Európa Rádió.”