Irak-felejtés

2010. augusztus 21. 15:32

Az iraki háború kirobbantása hamis alapokról indult, magyarán mondva, az amerikai és a brit kormányzat éppen úgy hazudott, mint a nyugati média jelentékeny része.

2010. augusztus 21. 15:32
„Miért, miért nem, az ember él a gyanúperrel, hogy a szénhidrogének iránt feltűnő érdeklődést mutató jó amerikaiak nem pusztán a szent demokrácia védelmében hagyják hátra utóvédjüket. Sokkal inkább eredeti nagyhatalmi céljaikért: politikai-katonai jelenlétük bebetonozásáért, Izrael védelmében, az Irán elleni sakkjátszma folytatásáért, hosszú távon pedig az orosz és kínai előrenyomulás mérséklésére. (...)

Ennyi idő elteltével világos, hogy az iraki háború kirobbantása hamis alapokról indult, magyarán mondva, az amerikai és a brit kormányzat éppen úgy hazudott, mint a nyugati média jelentékeny része. S mindeközben a világ innenső fele csendesen asszisztált a megszállóknak, vagy éppen értelmiségi pózokba ájulva ’68-as lázadást játszott, de a lényegről, Irak népeinek rettenetes sorsáról, a folyamatos népirtásról és polgárháborúról már nem tett fel kérdéseket magának és környezetének.”
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 117 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
sine ira et studio
2010. augusztus 22. 20:22
Kedves Lone Wolf! Az ostobák közül hadd mondjak Neked valamit: 1. Az ikertornyokat, mint mások említették már, szaúdi illetőségű egyének által eltérített gépek robbantották fel (ha így volt). A titkosszolgálatok szeptember 11 előtt hatalmasat hibáztak(?), körülbelül hasonló a szituáció, mint most nálunk, amikor a cigánygyilkosságok után kapkodják a fejüket a nagymenők, hogy mi volt itt? Nem egyszer felmerült a gyanú, hogy talán ezek a hibák nem is voltak véletlenek. 2. Az Egyesült Államok iparának legnagyobb mozgatórugója a hadiipar (mondjuk a Lockheed név, csak hogy egyet említsek, melyhez a világtörténelem legnagyobb vesztegetési botránya kötődik), ami, valljuk be, háborúskodások nélkül nem muzsikál valami fényesen. Voltaképpen miért is támadta meg Afganisztánt az USA? Mert állítólag ott bujkál Oszama (ha létezik), és mert ez az ország heteken belül nem adott ki egy embert, akit a világ legerősebb katonai szövetsége most már egy évtizede hiába keres. Persze, kellett a csont a médiának, hogy a barbár elnyomó iszlám fundamentalizmust kell szétzúzni, mely veszélyt jelent a világra, holott a világ még csak nem is hallott róla. 3. Hogy került a képbe Irak? Gyakorlatilag hamis indokok sokaságával, hazugságokkal, hamis iratokkal, sőt, gyilkossággal (a Kelly nevet említeném) is. Afganisztán volt a nyitány, aztán jött Irak lerohanása, amit még a diktátor jelenléte sem tud legitimálni (minden államot, ami nem demokratikus jogszerűen le lehet rohanni akkor?). És most kerül a képbe Irán, mivel az USA egy elhibázott külpolitikai cselekvéssorozatot próbál megtámogatni, mert vagy elbukik a Közel-Keleten, és akkor VALÓBAN veszélybe kerül, vagy menekül előre a győzelembe, akár egy Irán elleni támadással is. 4. Mi a mérlege a küzdelemnek? Mindenki vesztett, a trösztöket kivéve. A hadiipar csak nyer az üggyel, ahogy az olajipari vállalatok is. Az amerikaiak, mint mondtam, csak evszthetnek, mert egy fantomellenség ellen vívnak egy megnyerhetetlen háborút, amit idő kérdése, mikor adnak fel, és akkor jön az a bosszú, amivel az elején riogattak. A megszállt országok sem járnak jól, gyakorlatilag folyik a nyersanyagkincs kiszivattyúzása, főleg Irakból, nem hogy a közbiztonságot, de az állami integritást sem sikerült helyrállítani, vagy megtartani, gyakorlatilag puskaporos hordókat helyeztek el azokon a területeken. És persze szegénység, kilátástalanság, áldozatok milliós nagyságrendben. Kérlek, mondd meg, hogy lehet ebben az egészben az Egyesült Államok szerepét pozitívan értékelni? Ja, és szögezzük le, hogy az USA elítélésével még nem válik valaki iszlám fundamentalistává, vagy Szaddam-imádóvá.
várúr
2010. augusztus 22. 17:46
Újabban a jobboldalon is divat az USA-t fikázni. Ami engem illet, nem tenném. Ha Amerika nem lett volna, Kelet-közép-európában még mindig szovjet uralom lenne. Nem mellesleg a komcsik a mi pénzünkből még mindig támogatnák a rongyfejű, egymást is szakmányban gyilkoló terroristákat és totális diktátorokat (Szíria, Irak, Líbia ma is milliárdokkal tartozik nekünk). Az USA bombázta megadásig a tömeggyilkos Milosevicset, mivel az impotens Európa képtelen volt rá. A szerbek akkoriban Magyarországot is brutálisan fenyegették. Tízezer holland katona röhögve nézte, hogy Srebrenicánál közel nyolcezer bosnyák muzulmánt (köztük kisfiúkat) mészároltak le. Ez is jusson eszetekbe felebarátaim.
sine ira et studio
2010. augusztus 21. 21:00
Szaddam Husszein valóban egy diktátor volt, de szerintem a világon sehol sem rajzolnak glóriát a feje köré. De ő legalább nem béke Nobel-díjas, mint Obama elnök, pedig az ő nevéhez is sok-sok ember halála fűződik. Az Egyesült Államok azért indította állítólag 2001-ben a terrorizmus elleni háborúját, hogy megvédhesse magát a külső ellenségektől. Függetlenül attól, hogy ez a háborúsorozat igazságtalan volt, kiderült, hogy a küzdelem maga is árnyékboksz, és ebben az árnyékbokszban az USA kezd elfáradni. Főleg, ha ezt Irán esetleges megtámadásával 2,5 millió négyzetkilométeres területre fejleszti ki. És ha kimerül, akkor kerül csak igazán veszélybe.
morfondír
2010. augusztus 21. 19:37
Mikor értjük meg már végre, hogy nekik mást jelent az idő fogalma, más az időszámításuk, más a vallásuk (amit komolyan vesznek, nem úgy mint mi az euro-amerikai kultúra szekularizálódott társadalmaiban), más a nemek közötti viszony, más a napi életvezetésük? Náluk nem volt felvilágosodás, nem volt ipari forradalom, nem voltak feminista mozgalmak, nem alakult ki a nekünk oly áldásos (?) demokratúra. Tolerancián egész mást értenek, de a maguk módján azok. Mikor fogjuk már fel, hogy az egy teljesen más világ? Mikor látjuk be, hogy ők a mi társadalmunkat látják haldoklónak és nem minden ok nélkül? Pechjükre a világtérképen vannak, és pechjükre az olajmezőik hatalmasak. Szaddam Husszein helyett majd lesz más, ha esetleg az amerikaiak tényleg egyszer kivonulnak. A diktatúra 5000 éven át a normális alapja volt minden társadalomnak. Miért lenne a mi 200 éves kísérletünk valóban jobb mint az ő felfogásuk. Nézzük meg hova jutottunk vele. Csak a bankkonszolidációra elkültöttünk annyi pénzt amiből minden embernek az egész Földön 400 dollárt adhattunk volna. Jó ez? Félreértés ne essék, nem sírom vissza Szaddam Husszeint, de pusztán az ő érdekükre hivatkozva a demokrácia facsemetéjével nem fognak tudni mit kezdeni. Ez olyan mint egy aknára lépett szudáni kislánynak korcsolyát adományozni. Mit kezdjen vele? És most akkor várjuk el, hogy a mi elveink szerint mindezt megköszönjék? Na, akkor most öt kardot ide a mellyembe, de gyorsan!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!