A világ legnagyobb adótrükkje

2010. augusztus 22. 10:19

Amely isteni szikra módján, végre nem egy dörzsölt adótanácsadó, ügyvéd, hanem valamely állami tisztviselő fejéből pattant ki.

2010. augusztus 22. 10:19

Nos, kedves Olvasó, kitalálja, hogy pontosan mire is gondolok?  Segítek: a hírek szerint már az elején hatvan milliárd forintnak, nagyságrendileg az AB által eltörölt vagyonadó miatti bevételkiesésnek megfelelő összeggel javítja, gyakorlatilag minden különösebb erőfeszítés nélkül az állam mérlegét. Nyomában hangsúlyozottan önként és dalolva járulnak a megtért, gaz adócsalók a közös kasszához elmaradásaikkal, méghozzá úgy, hogy egy-egy, a gyakorlati tapasztalatok szerint minden ilyen nagyobb akció során elkerülhetetlen revizori melléfogás nyomán nem telik meg majd a sajtó az ártatlanul meghurcolt kisvállalkozók, kisemberek, sőt, kismamák eseteiről szóló könnyes történetekkel.

Még mielőtt bárki is valamely, mindezidáig a fentiekhez képest, valljuk be, gyengécske eredményt felmutató APEH-os akcióra gondolna, a témában járatlanoknak is elárulom: a német adóhivatal világraszóló húzásáról van szó. Tudják, annak a titokzatos (mára már az ottani közvélemény fürgébb agyú tagjai szerint inkább csak állítólagos) személynek az ajánlatáról, aki két és félmillió euróért kínálta (volna) fel egy svájci bankház németországi ügyfeleinek amúgy szigorúan titkos listáját a kormányuknak.

Az pedig mit csinált? Ahelyett, hogy a természetes jogérzék, jogi normák megkövetelte módon az információt titokban tartva szépen, sorban levadászta volna valamennyit, méltó, megérdemelt büntetésben részesítve őket, ahogyan különben azt egy igazán precíz német tisztviselőről a világban róluk kialakult kép alapján is elvárhatnánk, inkább kiszivárogtatott... (Kérdés ezek után már az is, hogy az inkognitóját minden áron megőrizni kívánó, állítólagos informátornak egyáltalán fizetettek-e valamit?).

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 34 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kérdés
2010. augusztus 24. 12:54
A témához kapcsolódóan majdnem elfelejtettem: "NZZ ONLINE: Herr Roth, was fällt unter die Privatsphäre eines Bankkunden in der Schweiz? Und was nicht, sprich nicht mehr? URS ROTH: Unter den Schutz der Privatsphäre eines Bankkunden fällt seine ganze finanzielle Beziehung zur betreffenden Bank, also alle seine Konto- und Depotinformationen und seine Personalien inklusive der Frage, ob der Kunde eine Geschäftsbeziehung zu dieser Bank hat. Was nicht darunter fällt, sind sämtliche strafrechtlichen Situationen. Neu fallen nun mit der OECD-Regel 26 und den neu abgeschlossenen Doppelbesteuerungsabkommen alle Steuerdelikte von ausländischen Kunden nicht mehr darunter. Allerdings: Es gibt auch hier keinen Automatismus, jedes Amtshilfegesuch muss begründet sein und mit Name des verdächtigen Kunden respektive der Bank ausgestattet sein."
kérdés
2010. augusztus 23. 10:03
Most már csak azt nem értem, hogy a sok alpári kamikaze a mandíneren, a sajtóban, vagy akár az üzleti életben ... mit remél? Támadni neki nem a jobbot, a toleránst, a tehetleneket, simfelni az ártatlanokat, az épp felállni készülő új rendet kéne, hanem saját gazdáját s annak összes elvfogultságát, sarát ... aki fene nagy jódógában odacsúszott morálisan csupán, ahol a gyesznó dagonyáz ... a gazdát, aki mindig újabb konc reményében, vagy csupán permanens irhamentésből? nem is látott soha orránál tovább ... lehet, azért, mert soha nem is volt képessége rá?
kérdés
2010. augusztus 23. 09:19
Mikor ért végett a lucullusi lakoma, tudjátok-e? Mikor volt dicsőség s mikortól járt érte kacaj és megvetés? A hatalom most már jó kezekben van. A hatalom tudja, hogy adócsalásért szigorítani kell a büntetést, azt is tudja, hogy morálisan ugyanolyan fontos elítélni a csalót, mint formálisan kiróni egy büntetést. A hatalom azt is tudja, hogy nem elég egypár tőkés, vagy egy elitcsapat ahhoz, hogy működjön a gazdaság, hanem azt is tudja, hogy le kell fedni a gazdagoknak az ország érdekét IS, ui. 'szakértői' munkájuk bizonyítottan nem más, mint rablógazdálkodás. Nincs osztozás, hogy eddig te, innentől én. Nincs köztes megoldás, nincsen provizórikus engedmény, mert akkora szarban a gazdaság, hogy nem maradt játéktér. EEEfogyott a mogyoró, ébresztő komák!
kérdés
2010. augusztus 23. 08:48
Folytassuk az áttekintést, hogy rájöjjünk, mi volt az igazi adózási trükk? Jó volna azért, hogy a tényleges hibát orvosolhassa a szakértő kéz. Meséléssel fűzöm egybe, mert van rá idő ... nem kerget a tatár s azért is, mert több szem többet lát. Muszáj számbavenni, mi az, ami törvénytelen s ellene nem trükkel, hanem törvénnyel kell fellépni, hiszen akkor csak egyedi lesz a siker s nem lesz különb az sem, aki a szarházikkal szemben trükkel viszontoperál. Szóval, szervezetten, sőt irányítottan folyt a trükközés, az adócsalás. Képzeljétek, bemutattak nekem pl. ifjú kossuth-díjas zseniket is, menedzserük mondta, hogy csak az a gond, hogy nincs ötletük. Mivel nekem meg csak az volt, hát segítettem nekik. Valami műszaki izé, aminek megvalósításában akadálynak bizonyult, hogy kéthavonta volt csak számlakiállítás. Ilyenkor az elme leáll, hiszen az államgépezet volt A határ, elég jól belénk sulykolták. El is feledkeztem róla, mikor egyszercsak kapom a hírt az egyik zsenitől, hogy nem gond, a menedzserbácsi ezt is elintézte, ezentúl havonta lesz a tv-számlázás is..... No, példám csak arra jó, hogy bizonyítsa, milyen érdekek hatalmában állt a szabályozás és lett előadva, mint össznemzeti érdek, vagy épp liberalizálás, esetleg akármi más. Valójában ez volt a kézivezérelt folyamatos adócsalás, mert a törvény mindig arra hajlítódott, ami a közelben lévők érdekét szolgálta ...vegyük akár a simor-példát ... ami mókuskáink esetében is elfajult, hiszen a mókuska semmi rosszat nem csinált, ugyebár? Terítve az asztag, nosza, gyűjtésnek lát. Az elszabadult ösztönről ő nem tehet, miért is lenne hibás? És akkor megértjük, miért is gágogna a bajnai-lelkiismeret? Vagy miért lenne hibás egy prosztó gyurcsány? Logikus, hiszen csak tette azt, igaz eszetlenül, önkontroll nélkül, amit a kor szokása diktál. Nem emberek ezek, csak üzletemberek. S nekik nem mentség most már, hogy mennyien vannak, bezzeg x.y. is ezt csinálta....ez csak nekünk bizonyság, mennyire tömegesen fordult elő a csalás. Ez viszont nem mentség rá.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!