Fidesz vs. valóság 2.

2010. július 20. 09:25

Orbán Viktor és csapata ismét nagy mert lenni, újra nekiment a falnak.

2010. július 20. 09:25
„Orbán Viktor és csapata ismét nagy mert lenni, újra nekiment a falnak, ami megint keményebbnek bizonyult a fideszes fejeknél. Ez csak a kormánypárt tagjait és híveiket fogja meglepni, senki mást. A kívülállók számára a tőkepiacok és a nemzetközi szervezetek beárazták, mennyit ér a szavazófülkékben történt forradalomban kapott kétharmados felhatalmazás a világpiacon: semmit! (...)

Ám az elmúlt hetek eseményei inkább azt mutatják, hogy legalább rövidtávon a Fidesz számára sokkal fontosabb népszerűségének megtartása, és nincs hiteles terve a külföldi tőke és intézmények számára a közpénzügyek konszolidálására, vagy ezeket a terveket nagyon jól titkolja (az október eleji helyhatósági választásokig). A kormány inkább kockára teszi saját és országa nemzetközi hitelességét és stabilitását, mint hazai népszerűségét. Ez pedig rossz jel, mert a nemzetközi szervezetek nem engedhetnek egy olyan helyzetben, amikor több tucat országnak mondják: nincs kivétel, és olyan takarékossági csomagokat nyomnak le néhány kormány torkán (Románia), hogy a Fidesz szótárában erre már szavak sincsenek (talán az ultra hiper-brutális megszorítás?). Nem kivételezhetnek Magyarországgal, mely EU-csatlakozása óta folyamatosan túlzott-deficit eljárás alatt áll, és folyamatosan megszegte vállalásait. Ezzel – Görögország után – a második legrosszabb tanulót jutalmaznák az EU-ban.”
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 41 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
hajduj
2010. július 21. 08:36
Ja és kedves Gál úr, ha majd kéred az állampolgárságodat, kérlek járj utána, hogy ebbe a kis országba mennyi külföldi befektetés érkezett. Szerintem semennyi, ha a teljes mérleget elkészítjük. Az eddig megvizsgált befektetések nem kicsi része, Magyarország számára nagyon előnytelenek voltak. A való az, hogy itt a "befektető" rendszerint pénzről csak úgy beszélt, hogy mi mit fizetünk azért, hogy méltóztasson idefáradni. Az alku rendszerint akkor fejeződött be sikerrel, ha már az indulásnál többet tett be a költségvetés. De ez természetesen még nem volt elegendő, a termeléshez biztosított adókedvezményeken túl, a befektető anyavállalat költség túlszámlázással ki is lopta a kedvezményes adó alapját. Élen jártak ebben a bankok is. Ha az állam az ilyen típusú befektetések helyett a saját kkv-ját erősítette volna, akik bezzeg nem adókedvezettek, akkor mindenki jobban járhatott volna.
hajduj
2010. július 21. 08:25
Hagyjuk ezt a telavivi dumát, ez nem fal, kedves barátom, hanem egy nagy büdös segg, amibe bele kell rúgni, emberesen. A nyáladzó árulókat, megsúgom mind a két oldalon lelövik.
Bummer
2010. július 21. 08:00
Azt hittem, Gréczy, amíg nem láttam, hogy "Új Szó".
W4R1OCK
2010. július 20. 21:18
Azt hittem csalt a fityesz és újra kéne számolni a szavazatokat,mert ennyi hülye nem lehet ebben a kis országban.Az itteni kommenteket olvasva rájöttem,hogy mégis.Ez a szlovák bántja a nemzetmentőt,biztos komcsi..ja az..meg komcsi a Le Monde,a Die Welt,Financial Times,a The Washington Post.Viktor nem tud annyira sz@r lenni,hogy a debil narancsszemüveges majmok belássák mekkorát hibáztak a forradalmi szavazáson.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!