Az orbánista szalonna

2010. július 27. 10:41

A Fidesz másik tenyerén Pozsgay Imre ül, aki az akasztások évadán kvázi náci ellenforradalomnak minősítette ’56-ot.

2010. július 27. 10:41

»Lesz-e a bolsevista kutyából demokratikus szalonna?« Ezt a kérdést tette föl Tamás Gáspár Miklós 1988-ban. Lesz-e a bolsevista kutyából orbánista szalonna? Így módosult a kérdés az évek során. A válasz: de mennyire! Mi több, ez napjaink kedvenc szalonnája. Heves történelmi megbékélés tanúi vagyunk. A megbékélés kétféleképpen jöhet létre. A történelem elhallgatása és eltorzítása, avagy a történelemmel való katartikus szembenézés által. A Fidesz az egyik tenyerén az ’56-ban halálra ítélt Wittner Máriát hordozza, aki a hóhérok képviselőjének tekint mindenkit, akinek bármilyen köze volt a megtorlásokat irányító párthoz.

A Fidesz másik tenyerén Pozsgay Imre ül, aki az akasztások évadán kvázi náci ellenforradalomnak minősítette ’56-ot, s ahogy a rákosisták a nyilasoktól tanulták, a magyarosítás előtti név felidézésével hajította ki a magyarságból »Mindszenty-Pehm Józsefet«. Nagy Imréről pedig úgy vélekedett, hogy »szellemi képességeit ugyan csak egy adó-végrehajtói karrierhez szabták, de jellemtelensége biztosította, hogy miniszterelnök legyen a legdühöngőbb fehérterror napjaiban«. (Petőfi Népe, 1957. február 15.)

Pozsgay véleménye az idők során változott. 1989 őszén már máshol látta a terrorveszélyt. A Fideszben és szövetségeseiben:

»akik itt népszavazás, vagy akármilyen címen bekapcsolódtak most a magyar politikai életbe, azok terrort akarnak létrehozni«. (Egy év után, választás előtt, Bíró Zoltán beszélgetése Pozsgay Imrével, Püski, 1990, 32. o.) A Fidesz azért is támogatta az államfővé választását megakadályozó népszavazást, mert az volt a véleménye, hogy elnöksége a kommunista állampárt hatalomgyakorlásának folyamatosságát jelentené. Pozsgay mint az állampárt jogutódjaként, vagyonának örököseként föllépő MSZP vezetője fájdalommal konstatálja, hogy pártjától még a népszavazást elutasító MDF is távol tartja magát, holott fölismerhetné, »hogy egy markáns és politikai tényezőként is jelentős baloldali párt nélkül jobboldali diktatúra lesz Magyarországon
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 151 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
passzátérzés
2010. július 28. 08:30
"Az akkori valódi ellenzék tagjai ha csak megpróbáltak volna hasonló tevékenységet kifejteni, gyorsan eltűntek volna az élők sorából." Tisztelt Fakutya!Ez fantasztikus gondolat:tehát volt egy valódi ellenzék,ami nem csinált semmit,nehogy kinyírják,s volt egy csapat ember,akiket néha meg is vertek a tevékenységükért (ami kamu volt,mert Soros pénzelte azt,a komcsik meg hagyták,mert szerették,hogy Soros meg akarja döntetni a rendszerüket),de azok ál-ellenzék voltak.:) Nagyon nehéz a mostani jobboldalnak (főleg a szélsőnek) lenyelni azt a békát,hogy a soraikban alig van olyan,aki ténylegesen tett volna valamit az előző rezsim ellen.Aki kora miatt nem tehetett az is frusztrálva érzi magát.A legnehezebb azoknak,akiknek meg kompenzálniuk is kell,mert nemhogy nem tettek ellene,de be is nyaltak a komancsoknak.
marós
2010. július 28. 07:11
Kutyából nem lesz szalonna, erre bízonyíték Rávész Sándor is.
Boli
2010. július 27. 22:39
http://lexikon.katolikus.hu/B/b%C3%A9rm%C3%A1lkoz%C3%A1s.html
Boli
2010. július 27. 21:48
Namégeccer: http://www.delmagyar.hu/belfold_hirek/a_masodik_orban-kormany_tagjainak_eletrajza/2160669/ Ha nem vallotta volna libsinek magát, nem lett volna egy fizetős állása a Libsi.Internacionálénál - 2000-ig...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!