Forradalomban...

2010. június 25. 09:10

Magyarországon bizonyosan nem történt konzervatív forradalom.

2010. június 25. 09:10

„Én úgy látom, hogy Magyarországon bizonyosan nem történt konzervatív forradalom. Bekövetkezett viszont egy másik »forradalom«, ennek viszont csak a kormányzás felől nézve van értelme, és semmi köze semmiféle általad vizionált konzervativizmushoz (ha egyáltalán van jelentősége bármiféle izmusnak ma Magyarországon, az egyedül a feudalizmus). Ezt a forradalmat nem lehet sem kortárs politikatudományi rendszertanokkal, sem a választási matematikával érvényteleníteni, mert kontúrjai csakis egy sajátos észjárás felől válnak láthatóvá. Az így értett »forradalom« értelme »csupán« annyi, hogy az új kormány a rendszerváltás utáni magyar politikatörténetben korábban nem látott mértékű, s nemzetközi összevetésben is egyedülálló felhatalmazással foghat munkájához; ezért szándéka, hogy a választásokon kapott felhatalmazás értelmében lezárjon egy általa átmenetinek és zavarosnak minősített korszakot; ennek érdekében fog hozzá az új rend intézményi, s nem kevésbé, morális alapjainak lerakásához. Mert azt gondolja alapvető baj van a struktúrákkal. A struktúrák pedig, még akkor is, ha elsősorban intézményekben, szokásokban, normákban és rutinokban öltenek is testet, elsősorban a fejekben gyökereznek. Mivel az embereket nem lehet - egy csapásra - megváltoztatni (s például egy magyar-svéd lakosságcsere se lenne könnyen kivitelezhető), ezért kell megváltoztatni a szabályokat és az intézményeket, vagyis véget kell vetni a rossz elrendezéseknek.

Az így értett
»forradalom« eredménye az úgynevezett Nemzeti Együttműködés Rendszerének létrejötte. Ennek semmi köze semmiféle restaurációhoz, akik ezt nem értik, azok éppen a politika lényegét, a semmiből teremtő politikai akaratot nem értik. Pedig a kreatív, teremtő politikai tett felől nézve egész világosnak tűnik, hogy azért van szükség egy új rendszerre, hogy le lehessen zárni a régit, s jól látható, világos cezúrát lehessen vonni a régi és az új világ között. E logika szerint az új rendszer értelme: az új kormány maga mögött hagyva a beteg struktúrákat és a rossz elrendezéseket, nem az egyik, vagy a másik oldal, hanem az egész nemzet érdekében kíván kormányozni. Vagyis a nemzeti egység éppúgy politikai előfeltétel. Mint ahogy kormányzati cél is egyben.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 25 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
states
2010. június 25. 15:59
Az hogy 2010-ben mi történt, egyáltalán történt-e valami, vagy ha történt is nem-e átmenetileg, az majd csak évek múlva derül ki.
szeekely
2010. június 25. 11:04
En ettol nem felek! ;)))))) Uj Alkotmany is lesz, amit esszel kell megirni. (Ugy hogy a nemzeti fejlodes polgari bazisa soha tobbe ne legyen szetverheto.) ""nagyobbat fognak bukni mint a szocik""
miloka
2010. június 25. 11:04
Fogalmakon szerintem nincs értelme vitatkozni. A forradalmat lehet így is, úgy is értelmezni. Egy dologban biztos vagyok. A rendetlenségváltást fel kellene cserélni rendszervedlésre. Levedleni a múlt eszméit, rendszereit, intézményeit, embereit, s a megfelelő helyre tenni őket. Ez nem más mint a történelem szemétdombja. Ehhez olyan törvényeket kellene hozni, mint amilyet pl. a csehek, lengyelek is meghoztak. Na ehhez kell a 2/3-os többség, mely reméljük élni is fog ezzel a felhatalmazással.
zsanett-kúnrum
2010. június 25. 11:00
én csak arra szeretném felhívni a figyelmét a forradalom ittas kormányzatnak hogy nem feledjék hogy indulati tényező adta a kezükbe eme lehetőséget és véleményem szerint érzelmileg is támasszák meg hogy ez a szükségszerűségre ők a legalkalmasabbak és legrátermetebbek mert ha újból rájuk tudják sütni azokat a bélyegeket melyeket 98-02 között tett a bal-liberál akkor nagyobbat fognak bukni mint a szocik és akkor annyi megint egy jópár évtizedre a polgárosodó magyarságnak
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!