A demokrácia abszolutizmusa

2009. október 30. 12:25

Állandó special move-jai közé tartozik a felsőfokon végzett orbánozás, és a Gyurcsány távozásából fakadó reményvesztettség demonstrálása.

2009. október 30. 12:25
Debreczeni Józsefet nem kell bemutatnunk a magyar olvasóknak: ő az, aki leginkább politikai romantikájáról ismert, továbbá azon értelmiségiek közé tartozik, akik képesek voltak a végsőkig kitartani Gyurcsány és a gyurcsányizmus mellett. Állandó special move-jai közé tartozik a felsőfokon végzett orbánozás, és a Gyurcsány távozásából fakadó reményvesztettség demonstrálása. Most azonban nem Debreczeni orbánozását kívánjuk górcső alá venni, annak túlzottan nagy sportértéke nem lenne. Legutóbbi publicisztikája azonban fatális tévedésekkel van tele.

Debreczeni tulajdonképpen azt állítja, hogy illiberális demokrácia nem létezik. Ahogy ő fogalmaz: „a demokrácia liberális – vagy semmilyen!”  Ez igen jól hangzó szlogen, és a „bakelitdemokraták” elégedettek lehetnek a képzéssel, a történeti valósághoz azonban a kijelentésnek nincs túl sok köze. Ha van tanulsága az elmúlt évszázadoknak, különösen a XX. századnak, akkor az egyik legfontosabb épp az, hogy demokrácia többféle van – és közelről sem mind liberális.


Megadja Gábor: A demokrácia abszolutizmusa (Konzervatórium)

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!