Több milliárd forint a tét: az MLSZ döntése mindent megváltoztathat

Döntés előtt állnak azok az élvonalbeli és élvonalba vágyó klubok, amelyek kiemelt akadémiát működtetnek.

Hamarosan lejár a határidő – nyilatkozniuk kell a kluboknak.
Ahogyan arról beszámoltunk, a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) a május eleji éves közgyűlésén úgy határozott, hogy 2026–2027-es idénytől kezdve a félmilliárd forintos támogatás jelentős részét azoknak az NB I-es kluboknak folyósítja, amelyek
állandóan a pályán tartanak a bajnoki mérkőzéseken. Ezt követően a sportállamtitkárság levélben tette fel a kérdést a kiemelt akadémiát működtető csapatoknak, hogy vállalják-e a szereplést az új ösztönzőrendszer ismeretében.
Ezt is ajánljuk a témában
Döntés előtt állnak azok az élvonalbeli és élvonalba vágyó klubok, amelyek kiemelt akadémiát működtetnek.
„Azok, akik öt magyar játékost – azon belül egy U21-est – nem játszatnak az NB I-ben, jelentős összegről, nagyságrendileg 500 millió forintról mondanak le. Ez igaz az NB II-re is, ahol kisebb összegről mondanak le, 300 millióról, ha nincs két U20-as, vagy külföldi játszik a csapatban. Utóbbi az NB III-as csapatokra is igaz” – hangsúlyozta az MLSZ elnöke, Csányi Sándor.
A sportállamtitkárság most megerősítette, említett levelét a kiemelt akadémiát működtető NB I-es klubok közül a DVSC, a DVTK, az ETO, az FTC, az MTK, a Puskás Akadémia, illetve feljutóként a Kisvárda és feljutásra esélyesként a Vasas kapta meg – írja az M4Sport.hu.
Ebben azt kérik, hogy 2025. május 23-ig nyilatkozzanak róla: felnőttcsapatuk vállalja-e a fenti, új ösztönzőrendszer betartását.
Amely egyesület nem vállalja, annak az akadémiája elveszíti kiemelt státuszát – a szankció idényenként akár 1,5-2 milliárd forintos kiesést is jelenthet. Azon kluboknak pedig, amelyek végül mégsem teljesítik az elvárásokat, a támogatás összegét kamatos kamattal kell visszafizetniük.
Ezt is ajánljuk a témában
Az FTC elnöke zokon vette, hogy a magyar szövetség nem egyeztetett velük, mielőtt meghozta a döntését.
Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd