13:45VívásCsanad Gemesi-Eli Dershwitz
NyílNyíl

Történelmi siker a Magyar Kupa döntőjében: Paks – Ferencváros 2-0!

2024. május 15. 19:01

Kiállítás itt, kiállítás ott, kihagyott Fradi-büntető, Szappanos-parádé, a végeredmény pedig a Paks történetének első diadala a Magyar Kupa fináléjában!

PAPP Kristóf

Nyitókép, fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

***

Mindenesetre az előzetes jegyeladások alapján közel telt ház, mintegy 50 ezer lelkes szurkoló előtt kerül sor a mérkőzésre.

A jelenleg legjobb formában lévő FIFA-játékvezető, Berke Balázs sípszavára a két együttes a következő összeállításban lép a Puskás Aréna gyepére:

Paksi FC: Szappanos – Osváth, Kinyik, Lenzsér, Szabó J. – Windecker, Vécsei, Papp K. Vas G. – Hahn, Könyves

Ferencváros: Varga Á. – Botka, Abena, Cissé, Civic – Ben Romdhan, Maiga – Marquinhos, Abu Fani, Traoré – Varga B.

KÖVESSÉK ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÜNKET!

120+1. perc

Itt a slusszpoén! Az utolsó esély a Fradi előtt: egy szöglet. A kapus, Varga Ádám is előre jön, ám ez lesz a bajnokcsapat veszte. A Böde által kifejelt labda Mezei Szabolcs elé kerül, aki okosan előre rúgja, és az egy perccel előbb csereként beálló korábbi Fradi-játékos, Haraszti Zsolt okosan a kapuba helyez. Paksi FC – Ferencváros 2-0!

119. perc

A Szabó Balázs helyére beálló Mezei Szabolcs egy szabadrúgást Varga ölébe ível.

116. perc

Ramírez beadását Loncar kapásból vágja fölé.

113. perc

Traoré sokadik beadása Kodrót találja meg, aki befordul, ám fölé bombáz.

112. perc

Dejan Sztankovics már a fejét fogja és kínjában mosolyog.

110. perc

A kitámadó Fradi majdnem pórul jár: Böde Osváth elé tolja a labdát, a védő alig lő mellé.

107. perc

Traoré éles beadása Szappanos zsákmánya lesz.

SZÜNET UTÁN

105. perc

Meg is villan Böde: távoli lövése azonban Varga Ádám zsákmánya lesz.

103. perc

Cissé láthatóan megsérült – de hogy őrzi majd így Böde Dánielt?!

100. perc

Ifjabb Lisztes Krisztián helyett Edgar Szevikjan jöhet.

98. perc

Itt a váratlan fordulat: Balogh Balázs remek szögletét Papp Kristóf közvetlen közelről fejeli a kapuba. Paksi FC – Ferencváros 1-0!

92. perc

Zachariassen remek előre gurítása éppen hogy elcsúszik Kodro talpa alatt.

91. perc

Civic helyett Cristian Ramirez a Fradiban.

KÖVETKEZHET A 2X15 PERCES HOSSZABBÍTÁS!

90+1. perc

A frissen beállt Szabó Bálint csapja be Botkát, aki egy sárgáért cserébe állítja meg őt.

NÉGY PERC A HOSSZABBÍTÁS.

90. perc

Felrobban a stadion, ugyanis egy előre ívelés után a Kodro által lefejelt labdát Zachariassen előbb Szappanosba vágja, majd a hálóba rúgja. Ám kiderül: már Kodro passza után aktív leshelyzet alakult ki.

87. perc

Zachariassen remekül ugratja ki Traorét, aki egy kicsit hosszan szökteti magát, így Szappanos hárítani tud. Megint.

86. perc

A Paks is frissít: Windecker helyett Szabó Bálint a tolnaiaknál.

82. perc

Marquinhos helyett Zachariassen, míg Varga Barnabás helyett Lisztes a fővárosi zöld-fehéreknél.

75. perc

Böde bizonyítja: megérte behozni! Abena csak sárga lap árán tudja megállítani, de a légiósnak már volt egy hasonló figyelmetetése – így kiáll!

72. perc

Hahn helyett Böde Dániel a paksiaknál. A legendát természetesen mindkét tábor élteti.

67. perc

Botka beadása után Varga Barnabás fejesét hárítja Szappanos, aki rosszul ér földet. Rövid ápolás.

64. perc

Felharsan az első füttyszó a Fradi-szurkolók részéről.

62. perc

Loncar egyből remekül mutatkozik be: kitűnő labdával ugratja ki Vargát, akinek kísérletét Szappanos hárítja. De les.

57. perc

Az első játékrész után ismét Maigát kell ápolni. Az elefántcsontparti légiós nem is tudja folytatni, helyette Loncar játszik.

MARQUINHOS
Marquinhost is sikerült feltartóztatni... Fotó: MTI/Illyés Tibor

55. perc

A támadósort erősíti meg Dejan Sztankovics: Ben Romdhan helyett Kenan Kodro lép pályára.

48. perc

A játékrész első szöglete a Ferencvárosé, Civic beívelése után Marquinhos próbálkozik, ám a labda Szappanos kezében landol.

Könyves helyett Balogh Balázs folytatja a Paksban.

SZÜNET UTÁN

A háromperces hosszabbításban nem történik érdemleges esemény.

45. perc

Abena rúgja föl Könyvest, aki ezt látványosan, a lábát felemelve zokon veszi, amely nem tetszik a suriname-i légiósnak, majd kis híján két vállra fekteti ellenfelét. Berke mindkét labdarúgónak kioszt egy-egy sárga lapot.

Myenty ABENA; KÖNYVES Norbert
Egy kis keménységért sem mentek a szomszédba... Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

43. perc

A remek formában lévő Marquinhos bombáját üti ki a remek formában lévő Szappanos Péter!

40. perc

A VAR-ozás után Marquinhos szabadrúgása a sorfalról szögletre pattan.

Ferencváros TC - Paks FC magyar kupa bajnoki döntő
Többször is villant a piros lap! Fotó: Mandiner/Trenka Attila

37. perc

A kontra során előbb Varga Barnabást buktatják a paksiak, Berke helyesen előnyszabályt alkalmaz, nem sokkal ezután a Fradi korábbi játékosa, Vécsei Bálint a kaputól 18 méterre, nyilvánvaló gólhelyzetben gáncsolja a kiugró Traorét. Piros lap!

34. perc

Az ellentámadás végén Könyves bombáját Varga Ádám bravúrral üti ki.

32. perc

VAR-vizsgálat: a Paks csapatkapitánya, Szabó János egyértelműen kézzel üt a labdába, nem is következhet más, mint egy büntető! A tizenegyest Varga Barnabás lövi, ám a válogatott kapus kiüti a gólkirály lövését, majd Traoré ismétlését is fölé tolja. A szöglet után ismét a Fradi gólzsákja próbálkozik, ám a fejest Szappanos ismét hárítja!

29. perc

Abena veszt el egy labdát a saját térfelén, amelyre Könyves csap le. A válogatott támadó nem sokat totojázik, egyből kapura bombáz, Varga Ádám bravúrral tolja a léc fölé a labdát. A szögletből semmi sem lett...

23. perc

Windecker és Maiga csúszik össze, a Ferencváros játékosát hosszú percekig ápolni kell.

20. perc

Éledezik a Paks: Osváth remek beadása után azonban Hahn elfejeli a labdát a még kedvezőbb pozícióban lévő Windecker elől...

15. perc

Kinyik bodicsekje uán (a paksi védő a nagy kedvvel játszó Marquinhost ökleli fel) villan a meccs első sárga lapja.

14. perc

Botka remek passza után Marquinhos beülteti a hintába Osváthot, ám a brazil is elcsúszik (akárcsak az akciót kísérő Berke játékvezető), így fölé teker.

Remek hangulatban kezdődött a Magyar Kupa-döntő Fotó: MTI/Illyés Tibor

8. perc

Traoré egymás után kétszer is nagy helyzetbe kerül: első próbálkozását a Paks kapusa kiüti, majd egy kiugrás során a mali futballista a kaput sem találja el. Kis szépséghiba: mindkét akciót lesállás előzi meg...

4. perc

Az első szöglet az FTC-é, ám Abu Fani beívelését Szappanos kiüti.

2. perc

Itt az első helyzetecske. Vas Gábor könnyelműsége után Marquinhos szerez labdát, passzát Ben Romdhan visszapasszolja Abu Fani elé, aki mellé bombáz.

1. perc

A Paksi FC kezdi a mérkőzést. Érdekesség: a tolnaiaknál Lenzsér Bence, Szabó János és Windecker József, míg a Fradinál csupán Botka Endre és Marquinhos maradt hírmondónak a két évvel ezelőtti finálé kezdőcsapataiból.

A Pénzügyőr-zenekar már a magyar himnuszt játssza!

Összesen 110 komment

Egyszeriember
2024. május 16. 19:18
Gratulálok, szép volt, fiúk! Hajrá magyarok, hajrá Paks!
Robi54
2024. május 16. 14:09
Szappanosnak köszönhetik a végeredményt. Mindenesetre jobb ,mintha az UTE nyerte volna a kupát.
OrangeOrder
2024. május 16. 13:18
Csodálatos meccsélmény volt, pedig nem vagyok paksi. A mindig szétfikázott Bogesznek külön hatalmas gratula és elégtétel.