Elképesztő: józan résztvevőkre költene milliókat a hetente csőddel riogató budapesti városvezetés
A terv totálisan ellentmond a Magyarországon hatályos törvényeknek.
Wladár Sándor szerint feszített tempó szükséges az elkövetkező 30 napban, de a cél, hogy a FINA-világbajnokság újra a sport ünnepe legyen.
Mint azt a Magyar Úszó Szövetség elnöke a szerdai sajtótájékoztatón elmondta, a FINA Büro 100 nappal ezelőtt döntött úgy, hogy a visszalépő Fukuoka helyett ismét hazánk rendezheti a vizes világeseményt.
- 2013-ban pályáztunk, 2017-ben Mexikó visszalépése után már egyszer megkaptuk a vizes világbajnokság rendezési jogát, aztán újra vágyakoztunk e lehetőség után, majd újra beugróként bizonyítjuk, hogy hazánk ismét világszínvonalú eseményt tud rendezni. A világ több milliárd szurkolója ismét Magyarországra, ezen belül Budapestre, valamint a társrendező városokra, Szegedre, Sopronra és Debrecenre figyel majd. Most már a célegyenesben vagyunk, úgy is fogalmazhatnék:
most fordulunk az utolsó 100 méterre, ahol már ég a tüdő, szikrázik a szem, zsibbad a kar, néha csillagokat látunk, de a cél, hogy ez a világbajnokság újra a sport ünnepe legyen!
Szántó Dávid egy-két technikai részletbe avatta be a jelenlévőket.
- A világbajnokság érmeit Németországban, készítik, egyediségük, hogy kézzel csiszolják őket, így nem lesz két egyforma medália. Joggal kérdezhetik, miért nem Magyarországon készíttetjük el, nos, a válasz roppant egyszerű: a rövid határidő miatt hazánkban egy cég sem vállalta a legyártást.
A szervezőbizottság operatív igazgatója bejelentette: éppen mától, május 18-tól indult el a jegyértékesítés a fina-budapest2022.com oldalon, az úszóversenyekre (Duna Aréna) 1500 és 19 000 forint közötti helyárak lesznek, a vízilabda-mérkőzésekre 4-8000 forintba kerülnek majd a belépők (a fináléra a legdrágább belépőért 24 000 forintot kell kifizetni), míg a nyílt vízi úszásra Budakalászon, a Lupa Beachen kerül sor, különlegesség: a 3 000 foriontos belépővel a teljes napot a helyszínen lehet tölteni.
- A szlogenünk „Make History”, azaz „Csináljuk történelmet!”, amit közösen írunk, de a középpontban a szurkolók és a versenyzők lesznek. A nevezési határidő június 8. és hogy mennyire várja az egész világ az eseményt, jelzi: eddig 180 ország jelezte részvételét, a jó hangulatra pedig garancia, hogy a világ öt földrészéről mintegy 180 ezer szurkolót várunk!
A Nemzeti Sportügynökség vezetője, Mihók Attila röviden és lényegre törően közölte: a világbajnokság nettó rendezési költsége 27 milliárd forint (ez az elkövetkező egy hónapban a dollár- és euróárfolyamok függvényében még változhat), ehhez jön még a FINA-nak fizetendő 4,5 milliárdos jogdíj, tehát mintegy 32 milliárdba kerül a vébérendezés.
Kemény Dénes, a férfi vízilabda-válogatottal három olimpiai aranyérmet nyerő legenda játékosként és edzőként is átélte, milyen felemelő érzés és egyben mekkora felelősség is hazai közönség előtt szerepelni.
- Kétélű dolog a hazai szereplés, hiszen
ha jól megy a játék, óriási segítséget jelent a buzdítás, de ha nem jönnek az eredmények, extra teherré válhat a szimpatizánsoknak való megfelelés. Egyszerű tehát a recept: az elejétől kezdve jól és eredményesen kell játszani!
A végső cél pedig az, hogy a magyar vízilabdasport Mekkájában, a Margitszigeten a döntő után a magyar himnusz csendüljön majd fel!
Gyurta Dániel olimpiai bajnok úszó (a NOB Sportolói Bizottságának tagja) bejelentette: a kiemelt eseményre hazánkba látogat Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke is, amelyet az ötkarikás szervezet első számú vezetője a közelmúltban meg is erősített.
Nyitókép: Az olimpiai bajnok Milák Kristóf több számban is a budapesti világbajnokság fő esélyesei közé tartozik Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd