NL-döntő: Franciaország-Spanyolország 2-1

2021. október 10. 23:38

Az össznépi nagy magyar bánat másnapján került sor a Nemzetek Ligája végjátékára. A kontinens szurkolóinak többsége mint két felnőtt bátyja árnyékában csetlő-botló kis óvodásra tekint jelenleg erre a küzdelemre. A játékosok hozzáállásán, mentalitásán, teljesítményén múlik, hogy mennyire figyel majd a jövőben erre a sorozatra a világ.

2021. október 10. 23:38
null
Edvi László

A Nemzetek Ligája hét közben játszott két elődöntője közül az egyikre már most sem nagyon emlékszünk, a másik viszont maradandóbb élmény nyújtott. Spanyolország úgy győzte le a házigazda Olaszországot, hogy több, mint egy félidőt emberelőnyben játszott, és ezen a szinten ez óriási előny.

A francia válogatott nagy fordítása viszont bravúros dolog volt!

Igaz előtte át kellett aludni egy félidőt, de a második játékrészben már világbajnokhoz méltó produkciót nyújtott, míg a belgák továbbra sem tudják megszerezni történetük első komoly trófeáját.

Ezen NL-ről pedig

érem nélkül térhettek haza, ugyanis a bronzcsatát az olaszok nyerték.

Túlzás azt állítani, hogy óriási tétért vívott találkozóként fogták volna fel a felek a vasárnap délutáni meccset, de ilyen szintű focistákból álló csapatok túlzottan rossz meccset nem tudnak játszani. A belgák háromszor eltalálták a kaput alkotó alumíniumot, az olaszok viszont 11-esből, és egy szöglet utáni szituációból az alumíniumok közé juttatták a labdát.

Olasz foci-válogatott ha két gólos előnybe jutott valaha a történelem során, akkor ritkán veszített mérkőzést.

Most is csak a szépítést engedélyezte ellenfelének, így a bronzérem Olaszországé lett.

Aztán este jött a II. Nemzetek Ligája döntője. Egy kétszeres Európa-, és kétszeres világbajnok, valamint egy háromszoros Európa-, egyszeres világbajnok között.

Vagyis egyvalamit

nem lehetett mondani a Spanyolország-Franciaország találkozó előtt, hogy meglepetés-párosítás jött össze.

Továbbá a pályára lépő játékosok többségéről sem lehetett azt mondani, hogy „nyeretlen kétévesként” harcoltak a sorozat második bajnoki címéért.

Milánóban a történelem két eredményes válogatottját a következők képviselték:

Spanyolország: Simón – Azpilicueta, Eric García, Laporte, M. Alonso – Gavi (Koke, 75.), Busquets, Rodri (Fornals, 84.) – Ferran Torres (Merino, 84.), Sarabia (Pino, 61.), Oyarzabal. 

Szövetségi kapitány: Luis Enrique

Franciaország: Lloris – Koundé, Varane (Upamecano, 43.), Kimpembe – Pavard (Dubois, 79.), P. Pogba, Tchouaméni, Theo Hernández – Griezmann (Veretout, 90+2.), Benzema, Mbappé. 

Szövetségi kapitány: Didier Deschamps

Az első félidőben a világsztárok olyan szinten csalták a focit, hogy

Azt viszont 45 perc után minden résztvevő örömmel állapíthatta meg, hogy nem került attól távolabb. A második játékrész elején már voltak futballra emlékeztető dolgok, de

Akkor viszont néhány másodpercen belül mindkét kapunál volt látnivaló. A 63. percben a francia Hernández a felső alumíniumot találta el, az ellentámadásnál pedig Upamecano úgy bukdácsolt, ahogy a múlt szombaton klubcsapatában, a Bayern Münchenben a Frankfurt ellen, és Oyarzabal vezetést szerzett Spanyolországnak. Egészen a középkezdésig örülhettek a spanyolok, mert azt követően gyorsan a kapujukba került a labda: Benzema a bal oldalról, jobbal gyönyörűen csavart a hosszú sarokba. 1-1.

A gyors gólváltástól szerencsére nem süppedt vissza a mérkőzés a korábbi szintre, és mentek a felek a győztes találatért. Kár, hogy

ez erősen vitatható körülmények között született.

Mbappé egyértelműen lesen kapta a labdát, majd szép góllal fejezte be a támadást. A videóbíró rövid gondolkodás után úgy ítélte meg, hogy a lesen lévő csatár úgy jutott a játékszerhez, hogy a védekezőcsapat egy játékosa is hozzáért. Ez igaz, ám biztos vannak olyan játékvezetők a világon, akik ezt a gólt nem adták volna meg. A franciák szerencséjére a technikát olyanok bámulták ez alkalommal, akik megadták.

Ez döntötte el az idei Nemzetek Ligáját!

Ugyanis a hajrában hiába támadott a spanyol kapus is csatár módjára, már nem változott az eredmény.

Franciaország beírta magát a Nemzetek Ligája történetébe, mint a második kiírás győztese.

Most még talán ők sem érzik ezt olyan tettnek, mint amit elődeik vittek véghez a vb-ken, Eb-ken.

Amikor 1960-ban megrendezték az első Európa-bajnokságot (még Nemzetek Kupája néven) akkor mindössze 17 válogatott nevezett, olyan, már akkor is foci-nagyhatalomnak számító országok nem indultak, mint Olaszország, Anglia, (Nyugat-)Németország, és a negyeddöntő előtt visszalépett Spanyolország, mert az azt irányító Franco tábornok nem volt hajlandó beengedni az országába a Szovjetunió focistáit. Így az utóbbi lett az első Eb győztese, és a mai napig irigykedhet minden távol maradó ország a már régen nem létező államalakulat történelmi sikerére.

Talán majd egyszer a Nemzetek Ligája is felnőttkorba lép

, és mindenki tisztelettel emlegeti a második kiírás győztesét, Franciaországot!

Amely az Európa-bajnoki, világbajnoki cím után már NL-győzelemmel is rendelkezik.

 

 

A nyitóképen: A francia válogatott tagjai ünnepelnek, miután 2-1-re megnyerték a labdarúgó Nemzetek Ligájában játszott Spanyolország – Franciaország döntő mérkőzést Milánóban 2021. október 10-én.

MTI/EPA/AFP/Marco Betorello

 

Összesen 6 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
sorostalanság
2021. október 12. 00:56
Megnyerte ? Egy félméteres lesgóllal. A fhransziák' lefizették a VAR-t ?
zakar zoltán béla
2021. október 11. 12:21
000000000000000000000
néhai Ch.Pilot
2021. október 11. 12:21
A nemzetek ligája baromság. Elég az EB és a VB.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!