Iskolai késelések Kínában is történtek nemrég, pedig állítólag kirekesztették a nyugati dekadenciát
A hazugság lényege, hogy mire használják ezeket a valós problémákat: keleti orientáció, jogállamlebontás, feudálkapitalista önkény.
A CNN hírportál állítása szerint Kína olyan berendezéseket gyárt, amely megzavarhatja az amerikaiak kommunikációját – a szóban forgó Huawei vállalat rágalma a kínaiak szerint egy „tudatlan feltételezés”.
Egy nemrégiben közzétett jelentés szerint az FBI megállapította, hogy bizonyos amerikai katonai támaszpontok közelében lévő mobiltornyok tetején a Huawei-berendezések alkalmasak a védelmi minisztérium szigorúan korlátozott kommunikációjának rögzítésére és megzavarására, beleértve az ország nukleáris fegyvereit felügyelő amerikai stratégiai parancsnokság által használt mobiltornyokat is.
A CNN azt állította, hogy a vizsgálat már az Obama-kormányzat alatt elkezdődött, de soha nem jelentették. A CNN közölte, hogy az információkat több mint egy tucat forrástól szerezte, akik mind névtelenséget kérve nyilatkoztak.
Kínai szakértők határozottan elutasítják ezt a vádat. Az FBI megállapítása elfogadhatatlan – mondta Song Zhongping kínai katonai szakértő és televíziós kommentátor a Global Timesnak.
Először is a Huawei csupán eszközöket biztosít az amerikai távközlési szolgáltatóknak, így a berendezések üzemeltetése és karbantartása az amerikaiak feladata. Ha a Huawei lehallgató programot telepít ezekbe, lehetetlen, hogy a helyi szolgáltatók ne észleljék – mondta Song. Elemzők szerint a Huawei pedig biztosan nem lépné ezt meg, mivel így csak a saját érdekeit sértené az amerikai piacon.
Másodszor köztudott, hogy az amerikai hadsereg kommunikációs rendszere szigorúan bizalmas és erős interferencia-elhárító képességgel rendelkezik, nem beszélve a többi biztonsági intézkedésükről – tehát így lehetetlen, hogy a Huawei lehallgassa az amerikai katonai jeleket – jegyezte meg Song.
Songhoz csatlakozott Xiang Ligang, a pekingi székhelyű Information Consumption Alliance főigazgatója, aki szerint „tudatlan feltételezés” az FBI megállapítása.
„Ha a feltételezés igaz lenne, az azt jelentené, hogy az összes hasonló berendezés képes erre. Tehát akkor a Kínában használt iPhone-ok, Microsoft-rendszerek és Intel-chipek Amerikának gyűjtenek és küldenek információkat?” – tette fel a kérdést Xiang.
Xiang azt is kifejtette, hogy technológiailag három előfeltétele van annak, hogy a Huawei képes legyen az amerikai hatóságok adatait lehallgatni és más országokba továbbküldeni: először is a vállalatnak képesnek kell lennie egy mobiltorony jeleit lehallgatni; másodszor a vállalatnak speciális berendezéseket kell telepítenie a torony tetejére; harmadszor a vállalatnak képesnek kell lennie az általa lehallgatott adatokat az amerikai szolgáltatók kommunikációs hálózatán keresztül a tengerentúli országokba küldeni.
„A lényeg az, hogy ha a Huawei képes lenne teljesíteni ezeket az előfeltételeket, akkor még a helyi szolgáltatóknak is együtt kellene működniük a Huawei vállalattal. Az amerikai szolgáltatók ezt szívesen megtennék? A válasz nyilvánvalóan nem” – zárta le Xiang.
Borítókép: Shutterstock