Nagyon kiakadt Ukrajna a FIFA-ra, bocsánatkérést követel
A Nemzetközi Labdarúgó szövetség olyan térképet használt, amelyen a Krím Oroszországhoz tartozik.
Janet Yellen óvatosságra szólította fel az EU-t az orosz energiaipari tilalommal kapcsolatban még április végén, mert szerinte ez az egész világot válságba taszíthatná.
Az amerikai pénzügyminiszter arra figyelmeztetett, hogy a Moszkvával szembeni teljes európai importembargó csorbítaná a globális növekedést. Yellen már amiatt aggódik, hogy az európai-orosz szankciós háború az egész világra, így Amerikára is kihatna.
Érdemes felidézni, hogy Biden amerikai elnök korábban még elszántan érvelt amellett, hogy teljes csapást kell mérni Oroszországra energiaügyben.
Janet Yellen, az amerikai pénzügyminiszter szerint
és káros hatással lenne Európára és a világ más részeire.
Janet Yellen, az Egyesült Államok pénzügyminisztere arra szólította fel Európát, hogy legyen óvatos az orosz energiaimport teljes tilalmának bevezetésével, és figyelmeztetett arra, hogy egy ilyen lépés potenciális károkat okozhatna a világgazdaságnak.
„Középtávon Európának egyértelműen csökkentenie kell az Oroszországtól való energiafüggőségét, de óvatosnak kell lennünk, amikor mondjuk az olajimport teljes európai betiltására gondolunk” – mondta Yellen egy washingtoni sajtótájékoztatón.
Yellen hozzátette, hogy ellentmondásos módon egy teljes embargó nem biztos, hogy annyira negatív hatással lenne Moszkva pénzügyeire, mivel
Ez már nyilvánvalóvá is vált: mint kiderült, Oroszország áprilisban nem kevesebb, hanem még több bevételre is tett szert az olajeladásokból, mint a háború előtt. Ebben közrejátszik az is, hogy a háború mellett kardoskodó, gazdasági háborút kívánó és a háborúellenes országokat kioktató nyugati országok minden követ megmozgatnak, hogy titkos eszközökkel és útvonalakon csempésszék be az olcsó orosz olajat.
A nyugati szövetségeseknek inkább arra kellene összpontosítaniuk, hogy megpróbálják csökkenteni az Oroszország számára az olaj- és gázértékesítésből származó bevételeket.
„Ha ki tudnánk találni egy módot arra, hogy ezt úgy tegyük meg, hogy ne károsítsuk az egész földgolyót a magasabb energiaárak révén, az ideális lenne. És ez egy olyan ügy, amelyen mindannyian együtt próbálunk úrrá lenni” – mondta.
Az Egyesült Államok már teljes tilalmat rendelt el az orosz energiaimportra (mivel Amerika nem függ az orosz olajtól és gáztól), valamint korlátozta az orosz energiaszektorba történő új amerikai befektetéseket.
Gazdasági szempontból azonban sokkal kisebb a tét Amerika számára, mint Európának. Az amerikai tisztviselők a Financial Times szerint azt kommunikálják, hogy nem kényszerítik Európát arra, hogy kövesse példájukat, hanem segíteni akarnak a kontinensnek abban, hogy idővel leszokjon az orosz energiáról, többek között azáltal, hogy több amerikai cseppfolyósított földgázszállítást szerveznek.
(Címlap: MTI/EPA/Michael Reynolds)