Isten valamit igazán jól csinál” – megugrott a Biblia eladása az Egyesült Államokban.
2024-ben 22%-kal nőtt a Biblia eladása, amely a Z generáció hit iránti érdeklődéséből is fakadhat.
Magyarországon folytatódott a bérek dinamikus növekedése áprilisban is, míg Romániában és Lengyelországban áprilisban csökkenés következett be.
„Mind a teljes bruttó, mind a rendszeres bruttó bérek alakulása hasonló az előző években látotthoz, vagyis márciusban és áprilisban jelentős ugrás van a bérszintben a megelőző hónapokhoz képest. Ez pedig örömteli, mivel a járvány okozta válság egyik kedvezőtlen hatása az lehetne, hogy lelassul, esetleg megáll a béremelkedés, és az eddig zavartalannak tűnő bérfelzárkózási folyamat legalábbis átmenetileg elakad. Ennek szerencsére eddig semmi nyoma” – mutat rá a Növekedés.hu.
Ezzel szemben Romániában a bérek áprilisban márciushoz képest 3,4 százalékkal estek vissza, a lengyel csökkenés 3,3 százalék volt.
„A magyar bérdinamikában egyelőre még semmilyen érdemi visszaesés nem érzékelhető, míg máshol, ahol áprilisi adatokat közöltek, nominális csökkenés mutatkozik. Azt vélhetően nem várhatjuk, hogy a járvány okozta gazdasági nehézségeknek továbbra se legyen hatása a bérnövekedésben, arra azonban van esély, hogy ez kisebb lesz, mint a legtöbb európai országban, ahogy az eddigi GDP adatok és becslések is hasonló folyamatokat mutatnak. Ennek az lenne a jelentősége, hogy
a régión belül Magyarország az eddiginél előkelőbb helyre kerülne a bérszintet illetően (is),
a gazdagabb országokhoz képest pedig az eddigi ütemben folytatódhat a felzárkózás üteme, még ha ez részben abból is adódik, hogy ott visszaesés következik be. A következő hónapok adatai már mutatni fogják, tartós-e ez a trend” – veti fel a portál, kiemelve, hogy egyelőre tényleg csak a legelső kedvező jelek láthatók és az adathiány sem lehet egyelőre biztosat tudni.
***
A cikk a Pallas Athéné Domeus Educationis Alapítvány támogatásával valósult meg.