Ötödével csökkent a fővárosi lakáspiaci kereslet 2019-ben a Duna House szerint

2020. január 03. 17:19

Jelentősen változott 2019-ben a magyarországi ingatlanpiac, amelyet továbbra is alapvetően befolyásol a fővárosi lakáspiac, s bár a Duna House szerint a népszerűségi lista nem változott sokat, a fővárosi kereslet volumene azonban jelentősen, közel 20 százalékkal csökkent.

2020. január 03. 17:19
null

A csökkenés ellenére az árakban még nem volt jelentős változás és összességében még mindig aktív a budapesti ingatlanpiac.

A cég közleménye szerint a társaság szakemberei több érdekességgel találkoztak 2019-ben: míg 2018-ban még 6 millió forintért is lehetett lakást találni, 2019-ben a fővárosban már minimum 7-7,5 millió forintot kellett fizetni a legolcsóbb ingatlanokért, igaz, ennyiért már több kerületben, például a 7. és 8. kerületben is lehetett lakást venni.

A legtöbb esetben felújításra szoruló kis lakásokat, vagy régebbi házat lehetett ezért az árért kapni, amire nagy valószínűséggel bőven kellett még költenie az új tulajdonosnak. A skála másik oldalán is van miből válogatni, jó néhány 300 millió forint körüli adás-vétel zajlott 2019-ben, a legdrágább ház a budai oldalon több mint 600 millió forintért cserélt tulajdonost.

A teljes piacot nézve kiderül, hogy a fővárosban az átlagos négyzetméterár 576 ezer forint volt, amihez 41 millió forintos lakásár kapcsolódott – közölték és hozzátették, hogy Budapesten a legtöbben még mindig Angyalföldön keresik új otthonunkat, az ingatlankeresők közel 18 százaléka ebben a kerületben szeretne ingatlant vásárolni, amelyet kis lemaradással Zugló követ. A dobogó harmadik fokán a legnépszerűbb budai lokációk a 2. és a 11. kerület szerepel.

2019-ben az adás-vételek 1 százalékát tették ki a 25 négyzetméter alatti minigarzonok, amelyek közül egy 12. kerületi nyerte el 2019-ben a legkisebb budapesti lakás címet a mindössze 10 négyzetméterével. A rendkívül jó elhelyezkedésének köszönhetően azonban ezért a lakásért is több mint 12 millió forintot fizetett az új tulajdonosa.

A családi házak közül a legnagyobbat a 16. kerületben vették meg, a 9 szobás villaépület több mint 600 négyzetméter, 3 konyhával és 4 fürdőszobával rendelkezik, és közel 300 millió forintért cserélt tulajdonost.

(MTI)

 

***

A cikk a Pallas Athéné Domeus Educationis Alapítvány támogatásával valósult meg.

 

 

Összesen 11 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
3M..
2020. április 13. 19:04
A magyarok számára ma már megfizethetetlen. Kádár idejében ez persze, a lakhatáshoz való jog, magától értetődő volt. Egy mai fiatal számára két út maradt. Az alkoholizmus, vagy a disszidálás. A törekvőbbek az utóbbi mellett döntöttek, a tisztességes fizetés reményében. Szebb Jövőt!
alkaloidablog
2020. április 13. 19:04
"...Kádár idejében ez persze, a lakhatáshoz való jog, magától értetődő volt..." Kádár idejében sokkal nagyobb volt a lakásprobléma, ezt minden csecsemő tudja. Hozzátszem annál durvább fordulatot, hogy a hozzád hasonló kádárista gecik a jobbik színeibe kezdenek öltözni, nos ilyet senki se várt. elképesztő az egész és végtelenül undorító.
alkaloidablog
2020. április 13. 19:04
Bezzeg Bécsben úgy veszik az első lakásaikat a minimálbéren dolgozók mint a cukrot. Ezt mindenki tudja..
Bitrex®
2020. április 13. 19:03
Bécsben a prolók kivárják a listán a szociális Gemeindewohnungot, ahol aztán generációkon keresztül laknak. Időközben már külföldiek is kapják, ha egy bizonyos évet Bécsben töltöttek. Ennek megfelelő a kapucsengő sokszínűsége is; van ott arab, cirill betűs név, de a legtöbb az török, balkáni, míg német ajkú szomszédra egyre kevesebb az esély.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!