RePrint: régi magyar képregényeket újraközlő magazin indul
2016. február 15. 14:38
RePrint néven negyedévente jelentkező képregénymagazin indul, amely a nagyközönség előtt a február 21-i Belvárosi Képregény- és karikatúrabörzén mutatkozik majd be - írja a Képregényblog. A RePrint alapvetően régi magyar képregények újraközléseit tartalmazza, de a poszt szerint idővel előfordulhatnak benne eredeti művek is.
2016. február 15. 14:38
p
0
0
1
Mentés
Főleg régi magyar képregények újraközléseittartalmazó magyar képregénymagazin indult RePrint néven – írja a Képregényblog. A negyedévente megjelenő magazinban azért lesznek olyan művek, amelyek itt jelennek meg először színesben, és később eredeti művek is felbukkanhatnak. A magazin a február 21-i Belvárosi Képregény- és karikatúrabörzén lesz elérhető Fazekas Attila standján.
Az első számban helyet kapott a folytatásos Halálhajó első része (Traven-Cs. Horváth-Fazekas), illetve a Verebics János által újrarajzolt A szív parancsára. Ezen kívül van még egy-két rövidebb darab Fazekas Attilától, Sváb Józseftől, Haui Józseftől, Téjlortól és Verebics Jánostól – áll a blogposztban. Verebics János saját blogján így írt a kiadványról: „Az ember az ifjúságára inkább a szívével emlékezik, ám arra, ami akkor a magyar képregényben jó és értékes volt, nagyon is az eszével kell, hogy emlékezzen. E régi mesterektől mindig lesz mit tanulni, mert bár jócskán megváltoztak a grafikai divatok, ők mind-mind önálló stílust teremtettek – s mint Coco Chaneltől tudjuk, a divat változik ugyan, de a stílus örök.”
A készítők meglepő módon úgy döntöttek, hogy a szokásoktól eltérően nem grafikát, hanem fényképet tesznek a magazin borítójára, ami végül ilyen lett:
Amint rátesszük a kezünket egy példányra, be fogunk róla számolni.
A nemrég Budapesten járt zenész életét és gondolatait, érzelemvilágát és múltját feldolgozó képregény már magyarul is olvasható. A komoly terjedelem mögött pedig Nick Cave mély érzelmei bújnak meg.
Toto meg a Marvelnél ugatja az egereket, miközben Óz bármit bekamuzik, hogy megtartsa hatalmát, és bár a macskákat is szeretjük, Alita hazai megjelenése a nagyobb durranás.
A kilencedik művészet fogalmába sok minden belefér, keretei sok mindent elbírnak, így a felnőttesebb témákat és olyan tragédiákat is, amiken egy egészséges felnőtt is elborzad.
A hetvenes évek közepe óta ismert Frank Castle saját szemével látta, ahogy a Central Parkban megölték a családját, ezután pedig megfogadta, hogy bosszút áll az összes bűnözőn.
Mikor és mennyit olvasunk, de legfőképpen mit? Mennyit és miben változtak az olvasási szokások a Covid és a háború kirobbanása óta? Több kiadót is megkérdezve ennek próbáltunk utánajárni.
Forgács István úgy véli, a 17-25 év közötti korosztályban tízezrek lehetnek azok, akik a munkáshitellel megvethetik a lábukat a munkaerőpiacon vagy éppen vállalkozást indíthatnak.