Sok fiatal szavazó email-szavazatát azért nem tudták elfogadni az Egyesült Államokban, mert nem tudnak kézzel írni

2024. november 07. 06:13

Nem tudták aláírni a levélben leadott szavazatukat.

2024. november 07. 06:13
California Residents Register To Vote, And Vote, On Election Day, At The Sacramento County Voter Registration And Elections Office, In Sacramento, Calif., On Tuesday, November 5, 2024.
Bendarzsevszkij Anton
Bendarzsevszkij Anton
Facebook

Nyitókép: Penny Collins / NurPhoto / NurPhoto via AFP

„A gyönyörű új világ – sok fiatal szavazó email szavazatát azért nem tudták elfogadni az Egyesült Államokban, mert nem tudnak kézzel írni, és nem tudták aláírni a levélben leadott szavazatukat... 

Nem az én térségem, az amerikai választásoknál is engem elsősorban a nemzetközi hatása foglalkoztat, de azért a választások bizonyos trendjei elképesztőek. Mivel sok tekintetben az Egyesült Államok elől jár a technológiai folyamatok terén, könnyen lehet, hogy néhány évvel később hasonló problémákkal találkozhatunk majd európai szinten is.

Hogy mi történt? A digitalizáció jegyében 2010-től kezdve számos amerikai iskolában már nem lett kötelező a kézírás. Így felnőtt egy nemzedék (a Z generáció), akik elméletben ugyan tudnak kézzel írni, de a gyakorlatban soha nem használták azt, és minden tevékenységük elektronikusan, mobiltelefonon, tableten, laptopon, stb zajlott.

Nos, amikor a Z generáció ezen tagjai szavazni akarnak, akkor a többségük inkább a levélszavazatokat preferálja. Ehhez be kell regisztrálniuk az amerikai választási rendszerben, amihez regisztrálniuk kell egy személyes aláírást. Az aláírást egy elektronikus eszközön kell megtenni, vagy ha jól értem, be is lehet küldeni papír alapon, de mindkét esetben kézzel kell aláírni.

Ez még megy. Aláírják, regisztrálnak. Viszont mivel soha nem használják a kézírást, az általuk megadott aláírást utána már soha nem tudják reprodukálni... A hatóságok kiküldik a választási íveket, ők szavaznak, aláírják... és az aláírás nem egyezik a korábban beregisztrált aláírással...

Innentől jön egy még érdekesebb rész, és bevallom, a jelenséggel még a munkahelyen is szembesültünk már, amikor interjúra hívtuk telefonon (és nem emailben) a munkára jelentkezőket. Szóval, a hatóságok látják a problémát, az aláírások nem egyeznek, így a szavazatot nem lehet elfogadni, és ezért felhívják a szavazót a regisztrált számon. Ám a Z generáció tagjai nem veszik fel a telefont, mert ismeretlen a szám, ami stresszeli őket...

...És innentől kezdve több tízezer (vagy több?) szavazó, a Z generáció tagjai, kiesik a választási rendszerből. A szavazatuk érvénytelen.

Szép új világ?”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Kapcsolódó cikkek a Amerikai elnökválasztás 2024 aktában.

Összesen 36 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Vata Aripeit
2024. november 07. 08:32
ez szerintem hülyeség...nem tudnak írni? akkor ha kérhetném, ne is szavazhassanak..azért vhol húzzuk már meg azt a qrva vonalat, ami alá nem megyünk
bagoly-29
2024. november 07. 08:23
Na ez az! S milyen lesz a következő generáció, ezeknek az utódja?
FreeEurope
2024. november 07. 08:08
Ez már régi trend, talán nem is közvetlenül a digitalizáció generálta. Egyetemi hallgatók nem tudnak az USA-ban már évtizedek óta kisbetűvel, folyamatos írással írni. De még nyomtatott kisbetűvel sem, hanem csak nagybetűvel.
Párhuzamos különvélemény
2024. november 07. 08:01
"...És innentől kezdve több tízezer (vagy több?) szavazó, a Z generáció tagjai, kiesik a választási rendszerből. A szavazatuk érvénytelen. Szép új világ?”" Nem, csak egy szerencsétlen, félrevezetett generáció. A korrekció közeledik... (Amúgy az micsoda, hogy a szavazólapot(!) alá kellene írni???)
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!