Trump és Kennedy hadat üzent a gyógyszeriparnak
Nem kevesebb célt tűztek ki, mint a közegészség megvédését és a korrupció felszámolását.
A választás napján gyakorlatilag az egész amerikai közvélemény-kutató szakma felsült.
Nyitókép forrása: A CNN Youtube-oldala
A Patrióta Extra legújabb adásában Gerhard Máté és Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója arra keresték a választ, hogy a közvélemény-kutatók az amerikai elnökválasztás előtt szándékosan manipulálták-e az eredményeket, vagy egyszerűen szakmai hibák és tévedések vezettek ahhoz, hogy a választás napján gyakorlatilag az egész amerikai közvélemény-kutató szakma felsült.
A beszélgetés központi témája a kutatások döbbenetes pontatlansága volt, amely szignifikánsan eltért a tényleges választási eredményektől. A műsorban emellett megvizsgálták, hogyan vezethette félre a közvéleményt szinte minden neves kutatóintézet, amelyek egyöntetűen azt állították, hogy Trump és Kamala Harris fej fej mellett haladnak a kampány hajrájában.
Iowában például a felmérések szerint Trump 3 százalékos hátrányban volt, ám a valóságban a volt elnök 13 százalékos előnyt szerzett, ami messze meghaladja a hibahatárt, és felveti a kutatások megbízhatóságának kérdését.
„De vajon mi lehet a célja a Republikánus Párt, az Alternatíva Németországért párt vagy éppen a Fidesz alulmérésének?” – vetette fel a kérdést Mráz Ágoston Sámuel. A beszélgetés során a szakértő részletesen kifejtette, hogy a kutatások torzítása mennyire lehetett szándékos, és milyen hatással lehetett a választók tájékozódására és végül a politikai közvélemény alakulására.
A videót itt tekintheti meg:
***
Ezt is ajánljuk a témában
Nem kevesebb célt tűztek ki, mint a közegészség megvédését és a korrupció felszámolását.