Nagyon kiakadt Ukrajna a FIFA-ra, bocsánatkérést követel
A Nemzetközi Labdarúgó szövetség olyan térképet használt, amelyen a Krím Oroszországhoz tartozik.
A lap szerint az EU ezzel önellentmondásba kerülne, hiszen ellenez mindenféle másodlagos szankciót.
Az Európai Bizottság elnöke, Ursula von der Leyen kijelentette, hogy az Oroszországra kivetett szankciók tizenegyedik csomagjához olyan intézkedéseket javasolnak, melyek a szankciók kijátszásának visszaszorítására fókuszálnak – írta meg az Euronews.
A lap arról is tájékoztatott, hogy az EU és Oroszország közötti kereskedelmet az Unió eddig is erősen korlátozta vagy tiltotta eddigi csomagjaival, Brüsszel viszont most szintet léphet. Innentől ugyanis kiemelten foglalkozna azokkal az emberekkel vagy vállalatokkal,
A lap megállapította, hogy az EU jellemzően ellenez mindenféle másodlagos szankciót. Ezzel kapcsolatban még1996-ban törvényt is elfogadtak, melyben megtiltották az uniós gazdasági szereplőknek, hogy eleget tegyenek nekik. Szép Viktor azonban az Euronewsnak elárulta, hogy
az ukrajnai orosz invázió azonban változtatott a blokk hozzáállásán.
A 8. szankciócsomagban az EU már megállapodott egy olyan rendelkezésről, amely feketelistára teszi a büntetések kijátszását elősegítő, bármilyen állampolgárságú személyeket. A legújabb szankciós csomag azonban ennél tovább megy, és olyan vállalatokat, sőt egész országokat célozna meg, melyeket azzal vádolnak, hogy szankcióval sújtott árukat értékesítenek Oroszországnak.
„Az Európai Unió bizonyos mértékig újonc a másodlagos szankciók terén" – állította Tom Ruys, a Genti Egyetem nemzetközi jogra szakosodott professzora egy interjúban.
Ursula von der Leyen a tervekkel kapcsolatban elárulta, hogy a készülő mechanizmust
Ez viszont azt jelentim, hogy az EU éppen az extraterritorialitástól való ódzkodása és a szankciók működőképessé tételére irányuló törekvései között vergődik.
***
***
Nyitókép: Thierry Monasse / Anadolu Agency / AFP