Megremegtek a falak Brüsszelben: pillanatokon belül felvehetik Ukrajnát az Európai Unióba

Bemutatták az ördögi tervet.

Ideológiai harc vagy korrupcióellenes küzdelem? Lesz-e megállapodás? Kinek a pénzéről van szó?
A Telegraph egy rövid gyűjtést készített a Magyarország kontra Brüsszel „harc” jelenlegi állásáról. A brit lap megszólaltatott majdnem mindenkit, például Rodrigo Ballestert, Navracsics Tibort, Orbán Balázst és Daniel Freundot is, aki szokásához híven ekézte hazánkat.
Kovács Zoltán kifejtette, hogy a nyugati liberális EU-tagállamok és a konzervatív Kelet közötti ideológiai háború az oka a patthelyzetnek. „Ez egy olyan kultúrharc jele, amely azt próbálja sugallni, hogy a közepes és kis méretű országoknak már nincs helye a nemzeti hazafias szemléletnek” – mondta Kovács. „Ezek az ideologizált témák, mint a gender és az LGTBQ jogok, valamiért a napirend élére kerültek, de ez nem helyes.” „Valójában ez egy kirakatper, ami bizony nagyon távol áll az európai együttműködés eredeti elképzelésétől”.
Ballester elmondta, hogy az EU túlságosan is woke, s
Közben Emmanuel Macron és Mark Rutte azt javasolja, hogy Magyarország lépjen ki az EU-ból.
„Ideológiai nyomás alatt állunk” – szögezte le Navracsics Tibor. Arra a kérdésre, hogy a kiskorúak védelméről szóló törvény megér-e 27 milliárd eurót, Navracsics azt mondta: „Ez egy nehéz kérdés”. Ezután Navracsics kifejtette, hogy a kormány nem homofób szerinte.
Orbán Balázs felvetette, hogyha a pénz nem érkezik meg, Budapest megvétózza az energiaválság megfékezésére az uniós költségvetéssel szemben az adósságot összevonó új intézkedéseket. „Ha valaki meg tudja nekem magyarázni, hogy miért kellene támogatnunk bármilyen más közös projektet,
ha nem kapjuk meg a pénzt ebből a koronavírusos közös projektből, akkor nagyon szívesen elfogadnám az érvelését”
– mondta.
Daniel Freund, a zöldek német EP-képviselője és Orbán Viktor kritikusa szerint: „Az Orbán-kormány mindig azt állíthatja, hogy Brüsszel és Budapest között kultúrharc folyik. Természetesen ez nem így van. Ez egy elterelő hadművelet. A konfliktus Magyarországgal a féktelen korrupcióról és a demokratikus intézmények szisztematikus lerombolásáról szól”.
„Minden egyes fillérre nagy szükségünk van” – mondta Németh Zsolt – „de a mi a saját pénzünkért könyörgünk Brüsszelben”.
Nyitókép: Mandiner Archív