Európai Bizottság: jön a negyedik orosz szankciós csomag

2022. március 11. 16:48

Véget ért a kétnapos informális EU-csúcs a franciaországi versailles-i kastélyban.

2022. március 11. 16:48
null

Véget ért a kétnapos informális EU-csúcs a franciaországi versailles-i kastélyban, kiadták a záró deklarációt is, és az esemény záró sajtótájékoztatóján Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke azt jelezte, hogy mandátumot kapott egy újabb, az orosz gazdaságot sújtó szankciós csomag kidolgozására. Ez lesz a negyedik ilyen csomag, de nem részletezte a várható tartalmát, csak arra utalt, hogy ez még jobban elszigeteli az országot – írja a Portfolio. 

Emellett azt is jelezte, hogy március végéig kidolgozza a Bizottság annak az árampiaci beavatkozásnak a részleteit, hogy hogyan lehet fékezni a gázárak emelkedésének hatását az áramárak emelkedésére. Szintén a hónap végéig kidolgozzák az unió területén lévő gáztárolókra vonatkozó új terveket azt célozva, hogy ösztönözve legyenek a kereskedelmi tárolást végző cégek az intenzív betárolásra.

Május közepén bemutatják azt a tervet, hogy milyen megoldások segítségével lehet leválni 2027-ig az orosz gázról, olajról és szénről is

– jelezte Ursula von der Leyen.

Nyitókép: Ludovic Marin / AFP

Összesen 139 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
ptrfarkas43
2022. március 12. 15:38
Gondoltam, hogy a nyugati kultúra a végnapjait éli, de hogy ilyen közel vagyunk a végéhez, nem gondoltam.
zoz
2022. március 12. 10:47
- Én élek rosszabbul, mert az oroszokat büntetik!!! - Hahó! Én nem vagyok orosz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Reszelő Aladár
2022. március 12. 07:51
Ha megszűnik az energiahordozók orosz importja az Putyin miatt lesz. Ő fog előbb úgy dönteni, hogy nem szállít ide, legfeljebb azoknak, akik rendelkeznek hosszútávú szerződéssel vele. Azt meg az Unió saját szankciói miatt nem lehet majd kötni velük. Azt szintén nem látni, hogy 5 év alatt hogyan lehet EU méretben 30-40%-kal eltolni az energiatermelési mixet. Kétségkívül vannak dekarbonizációs tervek mindenfele, de ezek lassabban futnak ki, másfelől meg a gyorsítás csak áremelkedéshez és a napelemeknél a Kína felőli kitettség növelésével járna. Ha esetleg ők is háborút indítanak mondjuk Tajvan miatt, akkor morális alapon tőlük sem lehet majd vásárolni semmit. Az EU meg itt áll majd a morális felsőbbrendűségével a hidegben meg a sötétben. Kivétel a renitens Magyaroszág, mert itt lesz gáz és és termékek a boltok polcain. Mondjuk ezért illene minket is morális okokból lebombázni, de ez egy másik kérdés.
Hárs_1
2022. március 12. 05:36
A "nyugat" magatartásán a kevert zavar mutatkozik. Csak ne legyen belőle nagy baj.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!