Lehull a lepel: Duda elnök kikotyogta, melyik két embertől fél Putyin
Andrzej Duda megérti Donald Trumpot.
Csaknem minden második külföldön született és az utóbbi tíz évben az Egyesült Államokba települt amerikainak van alapfokú egyetemi végzettsége, míg a helyben születettek körében az arány csak 36 százalékos .
Csaknem minden második külföldön született és az utóbbi tíz évben az Egyesült Államokba települt amerikainak van alapfokú egyetemi végzettsége, míg a helyben születettek körében az arány csak 36 százalékos – derült ki az Egyesült Államok Népszámlálási Hivatalának a héten közzétett adataiból.
A mutató 31 százalékos azok esetében, akik külföldön születtek, de 2009 előtt érkeztek az Egyesült Államokba. Szakértők szerint a külföldön született amerikaiak iskolázottsága azért egyre magasabb fokú, mert lassult a latin-amerikai bevándorlás, ugyanakkor erősödött az ázsiai, utóbbiak pedig iskolázottabbak. Cynthia Feliciano, a St. Louis-i Washington Egyetem szociológusa hangsúlyozta, hogy a jelenségnek nincs köze Donald Trump amerikai elnök migrációs politikájához, amely szigorúan korlátozza a Mexikóból érkezőket. „A jelenlegi kormányzat nyilatkozatai nem tényeken alapulnak, hanem bűnbakkeresés vágyán”– vélekedett a tudós.
„Trumpot négy éve választották elnökké, ugyanakkor Latin-Amerikából már több mint egy évtizede lassul a bevándorlás az Egyesült Államokba, ráadásul megfordult a mexikói viszonylat, ugyanis többen tértek vissza Mexikóba az Egyesült Államokból, mint ahányan érkeztek. 2008-ig Mexikóból érkeztek a legtöbben az Egyesült Államokba letelepedni, utána viszont Kínából és Indiából” – mutatott rá Karthick Ramakrishnan, aki a California Egyetemen a politikai tudományok professzora.
(MTI)