Talán már látszik a járványalagút vége Olaszországban – itt a legújabb Mandiner Podcast!

2020. március 17. 14:56

Mintha fékeződne a járvány terjedése Olaszországban. Március 15. óta kevesebb az új beteg és csökken a napi halálozási ráta.

2020. március 17. 14:56

Az elmúlt napokban látható egy javuló tendencia, amelybe bele lehet kapaszkodni, de a helyzet így sem jó. 28 ezer fertőzött, 2160 halott – ezzel Olaszország Európa legveszélyeztetettebb országa továbbra is. Milyen remény van arra, hogy gyorsan túljut a koronavírus-járvány tetőzésén Olaszország? Hogyan viselik az életszerető olaszok a monoton karantént?

Vendégünk: Molnár Balázs politológus, az Alapjogokért Központ projektvezetője.

Műsorunk az alábbi felületeken érhető el:

Spotify

Soundcloud

Google Podcasts

Radiopublic

Breaker

Összesen 46 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Laudaricus
2020. március 18. 00:22
Korr: nem a túlélési, hanem a meghalásra való esélyt mutatja.
Laudaricus
2020. március 18. 00:19
Az átlagolt ráta meg 8% alatt van, ez sem alacsony szám, nagyon nem... a CFR meg nőtt is azóta, ebben a pillanatban 46% ! Ez akárhogyis nézzük, valamennyire valós mutató, mert gyakorlatilag a túlélési esélyt mutatja az első betegeknél. Ezt most nem pánikkeltésként írom, ezek tények! Amíg olyan ostobák is mászkálnak, akik nem akarják elhinni a járvány veszélyességét, lásd a index hírét a 106-os busz első ajtaján leszállni kívánó idiótáról, nem árt szembesülni ezekkel a számokkal. De ha az emberek mozgásának korlátozása van rögtön, mint minálunk, akkor elérhető a 3%.
békalepcse
2020. március 18. 00:11
Pár hete gondolkozom, hogy felvessem e az egyszerű tényt, vagy hagyjam a világot téveszméiben. Egy vírusról beszélgetünk, ami egy külön világa a kórokozóknak. Felfedezése a dohány-mozaik vírushoz köthető, amit úgy sikerült kiszűrni az elegyből, hogy valami kerámián szívta át felfedezője. Tahát a mérete alapján nagyjából valami kerámia porózitású maszk lenne a betonbiztos maszk alapanyaga, de ki tudna azon keresztül levegőt venni? Ez tudományos tény, tehát, nem velem kéne vitatkoznia a nagyérdeműnek, hanem a köznapi ismeretekkel, amik mindenkinek rendelkezésére állnak. Ergo, a most használt maszkok lyukmérete pár nagyságrenddel nagyobb a vírusok kiszűrésére alkalmas szűrőmérettől, tehát parasztvakítás minden maszk a vírusok szűrésére. Mindenkitől elnézést kérek ezen tények közléséért, de már rég forrt bennem az indulat, ekkora butaság miatt. Még az is lehet én tudom rosszul, de akkor kérek mindenkit, javítson ki az ismert tények alapján.
barnabibambi
2020. március 17. 21:06
Akkor lenne jó hír ha igaz lenne ,de úgy néz ki hogy nem igaz! Majd meg látjuk ha megszámolják hányan élték túl az lesz az igasság pillanata.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!