Behódolás helyett nemzeti érdekérvényesítés
Nagyon is indokolt a Fidesz új kommunikációs stratégiája Magyar Péterrel szemben.
A csernobili atomerőmű-baleset után a németek azt tűzték ki célul, hogy 2022-re megszüntetik az országban a nukleáris erőműveket.
Az áram árának növekedése mellett nőtt a szén-dioxid, valamint a szálló por kibocsátás is Németországban az atomerőművek bezárása miatt – mondta a Századvég Gazdaságkutató Zrt. energetikai üzletágvezetője csütörtökön az M1 aktuális csatornán.
Hortay Olivér szerint ezek oka, hogy a bezárt nukleáris blokkok termelését megnövelt kapacitású, támogatott, megújuló energiaforrásokkal, újranyitott szénerőművekkel és francia nukleáris erőművekből importált villamosenergiával pótolták.
A csernobili atomerőmű-baleset után a németek azt tűzték ki célul, hogy 2022-re megszüntetik az országban a nukleáris erőműveket – idézte fel. Hozzátette: a bezárások 2010-ben kezdődtek, tavaly a 17-ből már csak 6 atomerőmű működött Németországban.
Hortay Olivér a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában elmondta: az árak növekedése miatt egy németországi háztartásnak jelenleg háromszor annyit kell fizetnie a villamosenergiáért, mint egy magyarországinak.
(MTI)