EBESZ-konferencia: Kerry szerint szárazföldi csapatok kellenek az ISIS ellen

2015. december 03. 12:08

A Balkán továbbra is egy puskaporos hordó – jelentette ki csütörtökön az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet konferenciáján Aleksandar Vučić szerb miniszterelnök, aki e mellett bírálta a kerítésépítő országokat. A belgrádi rendezvényen John Kerry amerikai külügyminiszter arról beszélt: szárazföldi csapatokra is szükség lesz az Iszlám Állam ellen.

2015. december 03. 12:08

Puskaporos hordónak nevezte a Balkánt Aleksandar Vučić szerb miniszterelnök csütörtökön Belgrádban, az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) Miniszteri Tanácsának kétnapos konferenciáját megnyitó felszólalásában. Hozzátette: egyetlen szikra is elég ahhoz, hogy ismét lángba boruljon a térség. Emlékeztetett arra, hogy az utóbbi hónapokban Koszovóban, Macedóniában és Bosznia–Hercegovinában is aggodalomra okot adó események történtek. Hozzátette, országának célja az, hogy csatlakozzon az Európai Unióhoz, eközben azonban fenn kell tartania a hagyományosan jó kapcsolatokat Oroszországgal is. 

Bírálta azokat az országokat, amelyek kerítést emeltek a balkáni migránsútvonalon. Szerinte ez nem jelent megoldást, ahhoz egyetértésre és együttműködésre van szükség. Mint mondta: a migránsválság rámutatott az érintett országok és a nemzetközi szervezetek gyengéire, de arra is felhívta a figyelmet, hogy a problémák együttműködéssel oldhatók meg. „Megjelent az a félelem is, hogy külföldi terrorista harcosok jelenhetnek meg, akik a szíriai és az iraki harcokban vettek részt, és ez a félelem növekszik, de növekszik az idegengyűlölet is” – fogalmazott Aleksandar Vučić. Leszögezte, hogy a terrorizmus a legkomolyabb veszélyt jelenti a biztonságra, de azokra az értékekre is, amelyeket Európa képvisel, és minden ország egyformán érintett, ezért egységes megoldásra van szükség. 

Szárazföldi harc az Iszlám Állam ellen

John Kerry amerikai külügyminiszter szerint Szíriai vagy arab szárazföldi csapatokra van szükség az Iszlám Állam elleni harcban, mert a terrorszervezetet a levegőből nem lehet legyőzni. „Szerintem mindannyian tudjuk, hogy ha nem találunk szárazföldi csapatokat, amelyek harcolnának az Iszlám Állam ellen, kizárólag a levegőből ezt a harcot nem nyerhetjük meg” – szögezte le. Az EBESZ belgrádi konferenciáján felszólalók kiemelt figyelmet fordítanak a terrorizmus elleni harcra.

Az EBESZ–konferencia mentén csütörtökön tárgyalóasztalhoz ül Szergej Lavrov orosz és Mevlüt Cavusoglu török külügyminiszter is. Ez lesz az első hivatalos találkozó azt követően, hogy a török légierő a múlt héten lelőtt egy orosz vadászbombázót a szíriai–török határ térségében. A kétnapos konferencia fő témája az európai terrorveszély, a szíriai helyzet és a migránsválság.

Összesen 60 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
2015. december 03. 17:33
Amióta az oroszok rákapcsoltak, azóta hirtelen mindenkinek felszökött a cselevési ingere. Milyen érdekes!
pitypang1125
2015. december 03. 15:51
http://www.hidfo.ru/2015/12/erdogan-es-csaladja-evi-ketmilliard-iszlam-allam/ Inkább ezen gondolkodjanak a jenki tetvek!
Morgen
2015. december 03. 15:36
A migráns-simogatók menjenek Merkellel az élen!
Akitlosz
2015. december 03. 14:46
Annyira bölcsek ezek a politikusok. Csak úgy sugárzik belőlük az intelligencia. Az arab seregek, az iraki, szíriai, egyéb nem elég erősek az Iszlám Állam legyőzéséhez. Oroszország és a NATO beleértve Törökországot is pedig nem akar szárazföldi háborút, nem küldenek csapatokat. Ráadásul sok arab ország inkább támogatja az Iszlám Államot, mert az Iszlám Állam ellenfeleit még kevésbé szeretik vallási, politikai, gazdasági és egyéb okokból. Így patthelyzet van. Ami azt jelenti, hogy az Iszlám Állam fennmarad. Arról nem is beszélve, hogy akad, amiben az Iszlám Államnak van igaza. A jelenlegi országhatárok igen nagy részét az egész Földön Anglia és/vagy Franciaország rajzolta meg. Úgy, hogy ezzel hosszú távú konfliktusokat ültessenek el szerte a világban. Igaz ez Irak és Szíria esetére is, amely országoknak semmi közül nincsen a helyiek akaratához. Az I. világháború után Törökországot az antant drasztikusan megcsonkította, az angol megszállási övezetből lett Irak és Jordánia, a francia megszállási övezetből pedig Szíria és Libanon. De a két atomhatalom India és Pakisztán konfliktusát is az angolok hozták létre. Pakisztán ország sohasem létezett korábban. Az angol politikusok úgy gondolták, hogy ha már függetlenséget kell adniuk Indiának, akkor még egyszer jól kiszúrnak velük és Pakisztánból egy új országot csináltak, hogy Indiának rögtön legyen ellenfele. De Magyarország jelenlegi határait is a franciák, az antant húzták meg, gondoskodva arról, hogy Magyarországnak az összes szomszédjával szemben lehessen konfliktusa. Afrikában is számtalan példa van.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!