Csűrték-csavarták a felmérést, hogy leégessék Magyarországot, de csak Romániát sikerült
A szomszédos ország még így sem jutott be a „bezzegek” közé.
Az Európai Stabilitási Mechanizmus kormányzótanácsa szerdán jóváhagyta a Görögországnak nyújtandó újabb mentőcsomag első részletét, így 13 milliárd eurót már ki is fizettek Görögországnak.
Jóváhagyták Görögország számára a három évre szóló, 86 milliárd eurós harmadik segélycsomag 26 milliárd eurós első részletének első felét. Erről szerdán döntött az Európai Stabilitási Mechanizmus (ESM) kormányzótanácsa. Ebből 13 milliárd eurót Görögország még szerdán meg is kap, így törleszteni tudja az azonnal lejáró adósságait.
A szerdai nap folyamán korábban a holland parlament is hozzájárult a görög mentőcsomaghoz. A mentőcsomag miatt a szélsőjobboldali Geert Wilders pártja bizalmatlansági indítványt nyújtott be a kormány ellen: így a mentőcsomag elfogadása a parlament részéről egyben azt is jelentette, hogy bizalmat szavaztak a kormánynak – igaz, csak szűk többséggel.
Jeroen Dijsselbloem pénzügyminiszter, aki az euróövezet országainak pénzügyminisztereit tömörítő testület, az úgynevezett eurócsoport elnökeként végigtárgyalta a pénzügyi intézkedéscsomag részleteit a görög féllel, a parlamenti vitában annak a véleményének adott hangot, hogy az eurózóna és a washingtoni székhelyű Nemzetközi Valutaalap (IMF) képes lesz megállapodásra jutni egymással a görög programban való IMF-részvételről is.
Az európai kormányok ellenzik az adósság részleges leírását, miközben az IMF szerint a görög adósság mértéke tarthatatlan, ám meg lehet találni azt a kompromisszumot, amely alacsonyabb kamatlábak és hosszabb határidő mellett biztosítja a hitelek visszafizetését – mondta Dijsselbloem.
A holland parlament ülése előtt a német Bundestag nagy többséggel megszavazta a görög csomagot.