Ma mind görögök vagyunk

2015. június 17. 07:45

Ma az EU és az IMF vezetőinek legfontosabb célja az, hogy a legdurvább brutalitással elpusztítsák azt a nagyon is ígéretes politikai kísérletet, amelyet Görögország és az azt kormányzó radikális baloldali Syriza jelent.

2015. június 17. 07:45
Kalmár Szilárd

Tsipras nem jó helytartó. Olyan baloldali gondolatokat és megoldásokat hoz vissza, amiről Juncker úr és bandája már azt gondolta egyszer, hogy eltűnt, nincs, ki van pusztítva. Európa vegytisztára mosott, Gyurcsányhoz hasonló lúzerekkel vakvágányra vezetett szociáldemokrata pártjai már nem voltak ellenségek, sőt partnerek lettek a megszorítós buliban. Legutóbb egy francia és egy német szocdem politikus éppen azt vázolta fel nekünk, hogy kétsebességes Európa kell. Egy centrum, ahol dübörög a gazdaság és egy periféria, ahol dekkolnak a menekültek, ahonnan lehet lehalászni jól képzett munkaerőt és ahol a dübörgő gazdaságok értékesíteni tudják megtermelt árúikat. Néhány nappal később ez az európai szociáldemokrácia Budapesten tartotta örsgyűlését, ahol mindez persze fel sem merült. Tóbiás József brummogot néhány közhelyes mondatot és örült mindenki, hogy a brüsszeli elvtársak fizették a kávét és a szendvicset.

Mindeközben tőlünk délre Tsipras és Varoufakis az ország elégedetlen lakosságát nyugtatja és élhető jövőt kínál. A Syriza balszárnya pedig egyre jobban kezdi elveszteni a türelmét, met azt látják, hogy a brüsszeli időhúzás és keménykedés alatt egyre gyorsabban zajlik a bankok és tőkések vagyonmentése az országból. Nem véletlenül követelnek államosítást több területen. Lassan már a padlót is felszedik az öltönyös gazemberek, akik aztán a pusztulást maguk mögött hagyva hegyesen köpnek is egy nagyot a kifosztott nép irányába.

Az, hogy Tsipras még nem lázította fel a görögöket, az, hogy nem állította maga mögé Európa nyomortól rettegő népeit, példátlan nyugalomról és politikusi felelősségről tesz tanúbizonyságot. Az, hogy az EU és az IMF vezetői ilyen szemtelenül visszaélnek ezzel, beszédes tény. Nagyon jól mutatja, hogy kinek kell győznie és kiknek kell eltakarodnia ahhoz, hogy Európának ne csak múltja, de jövője is legyen.

Összesen 30 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
OberEnnsinnen
2015. június 17. 17:36
Másoltam, nem az ujjamból szoptam. Egyébként a turizmusból közel 30 milliárd eurós bevételük van. Magam csodálkoztam ekkora különbségen. Sokallom.
OberEnnsinnen
2015. június 17. 14:43
B-szod, Kalmár, hogyha már harcolni akarsz, miért nem azt kutatod, kik azok, és hogyan jutottak hozzá, akik a világ vagyonának 90 százalékát birtokolják? Pár száz családról van csak szó. És még ez is: Külön örülnek a magyar, a szlovák vagy a román nyugdíjasok, akik a görög átlagnyugdíjak (700-800 euró) harmadát kapják csak, de tudják, hogy a görögöknek erre igen-igen nagy jogosultságuk van. Nem úgy, mint a magyar, a szlovák vagy a román nyugdíjasoknak! Még ez is: ez 2012-es adat: A görög GDP – nemzeti össztermék – a magyar 2,4-szerese. Viszont az átlagnyugdíjuk: 1200 euró (348 000 Ft). A magyar átlagnyugdíj 88 ezer Ft. Négyszer kevesebb.
kulalak
2015. június 17. 13:47
"nagyon is ígéretes politikai kísérletet" Csak éppen nem írja le a "politikai kísérlet" mibenlétét.
Csigorin
2015. június 17. 12:44
" azt a nagyon is ígéretes politikai kísérletet, amelyet Görögország és az azt kormányzó radikális baloldali Syriza jelent." marmint arra gondolsz, hogy eljunk hitelbol es ne fizessuk vissza? Ezt parszor mar megprobaltatok, de ebbol se tudtatok sokat kihozni...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!