Merkel: Egyedül egy párt sem tud bizottsági elnököt állítani

2014. május 26. 14:08

Jean-Claude Juncker az Európai Néppárt jelöltje az Európai Bizottság elnöki tisztségére – szögezte le hétfőn Angela Merkel A német kancellár ugyanakkor hangsúlyozta, hogy az Európai Parlamentben egyetlen párt sem tudja csak a saját erejére támaszkodva meghatározni, hogy ki legyen a bizottság következő elnöke.

2014. május 26. 14:08

Bár Jean-Claude Juncker az Európai Néppárt bizottsági elnökjelöltje, de egyedül egyetlen párt sem tud bizottsági elnököt állítani – szögezte le Angela Merkel.

A kancellár az EP-választások kimenetelét értékelő sajtótájékoztatóján kifejtette, hogy az uniós intézmények átfogó tisztújítása során „személyi csomagot” kell kidolgozni, vagyis a tisztségek betöltéséről párhuzamosan kell tárgyalni és egyszerre kell dönteni.

A kormánypártok – a konzervatív CDU/CSU pártszövetség és a szociáldemokrata SPD – vezetői már hétfőn megkezdik az egyeztetést, azzal a céllal, hogy a berlini vezetés egységes német álláspontot képviselve vegyen részt a tisztújításban – mondta Merkel, hozzátéve: konkrét személyekről, jelöltekről még nem lesz szó az uniós tagországok állam- és kormányfőit összefogó Európai Tanács keddi informális találkozóján. 

Angela Merkel sajnálatosnak nevezte az erőteljesen jobboldali, populista pártok több tagországban regisztrált előretörését. Hangsúlyozta, hogy az ilyen erőket csak a foglalkoztatottság bővülését és a gazdasági növekedés ösztönzését célzó politikával lehet feltartóztatni. A „munkahelyteremtés és a növekedés a legjobb válasz” a populisták kihívására – mondta a német kancellár.

Az EP-választás németországi eredményeiről szólva kiemelte, hogy Németország Európára, az uniós integrációra szavazott, ami fontos jelzés a társállamoknak. Az euroszkeptikus Alternatíva Németországnak (AfD) 7 százalékos eredményével kapcsolatban kérdésre válaszolva leszögezte, hogy a CDU semmi szín alatt nem működik együtt az AfD-vel, és nem a párttal kíván foglalkozni, hanem választóinak gondjaival, bajaival, aggodalmaival. 

Összesen 14 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
bigyomail
2014. május 26. 14:52
Hát akkor majd szavaztok közösen a szocialistákkal, mint eddig. Nagy ügy. Eddig is pont így működött az EU parlamentje.
egysegelem
2014. május 26. 14:48
Amugy ime egy demokratikus orszag es gondolkodas mukodes kozben, senkinek nincs tobbsege, ezert leulok az ellenzekkel targyalni es kihozok egy komromisszumos megoldast. Ez a gondolkodas Mon teljesen hianyzik. Ezert nem viszi Mo semmire.
bookmark
2014. május 26. 14:35
Bizony a német angyalka is látja, hogy nagy kérdés, hogy az eu-szkeptikusok hova állnak esetleg külön frakciót alkotnak-e. Az nem kérdéses, hogy a szocik, a liberok és a zöldek megint össze fognak állni.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!