Korlátozná a munkaerő szabad áramlását a brit belügyminiszter

2013. december 05. 07:46

Theresa May az uniós tagállamok igazságügyi és belügyminisztereinek brüsszeli tanácskozásán hivatalosan is beszél majd arról, hogy a brit kormány szeretné, ha módosítanák az unión belüli szabad munkaerőmozgást szabályozó EU-előírásokat. A tömeges migrációt korlátoznák.

2013. december 05. 07:46

A brit belügyminiszter szerint Nagy-Britannia a személyek szabad mozgását szabályozó EU-előírások módosítását akarja. Theresa May a BBC beszámolója szerint az uniós tagállamok igazságügyi és belügyminisztereinek brüsszeli tanácskozásán veti fel hivatalosan a brit kormány szabálymódosítási igényét, azzal az indokkal, hogy a korlátozás nélküli munkapiaci hozzáférés nem eredményezhet „tömeges vándorlást”.

A brüsszeli beszédét ismertető előzetes közleményében Theresa May felteszi azt a kérdést, hogy a tagállamok kormányainak miért nincs lehetőségük határt szabni a bevándorlásnak, ha az meghalad egy meghatározott szintet. A brit belügyminiszter közölte: a brüsszeli tanácskozáson egyértelművé akarja tenni, hogy London szerint meg kell változtatni az unión belüli szabad munkaerőmozgás szabályozásának módját.

Theresa May szerint a jövőbeni csatlakozási szerződéseknek lehetővé kell tenniük, hogy a tagállamok lassíthassák a hozzáférést munkapiacukhoz, egészen addig, amíg nem biztosak abban, hogy e hozzáférés nem vezet tömeges migrációhoz. A BBC ugyanakkor név nélkül idéz egy kelet-európai EU-diplomatát, aki szerint senki nem fogadná el, hogy egyes tagországok polgárait másodosztályú EU-polgárokként kezeljék.

Nagy-Britanniában – főleg a román és a bolgár állampolgárokkal szembeni korlátozások januári lejártának közeledtével – egyre fajsúlyosabb belpolitikai vitatémává válik az uniós társállamokból érkezők bevándorlásának szabályozása. A kormányzó brit Konzervatív Párt számos képviselője aláírt egy törvénymódosító indítványt, amely a román és a bolgár munkavállalókkal szembeni korlátozások további ötéves, egyoldalú meghosszabbítását célozza. A Downing Street jelezte, hogy az EU-előírások miatt a brit kormánynak erre nincs lehetősége. David Cameron miniszterelnök azonban a minap a Financial Timesnak írt cikkében bejelentette, hogy a brit kormány jelentősen szigorítja a külföldi EU-munkavállalók szociális ellátásának szabályait.

Összesen 26 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
==T==
2013. december 05. 13:23
kurucon van egy friss írás, ami szerint az Európai bizottság még több harmadik világbeli bevándorló befogadására ösztönözné a tagállamokat.
hodara
2013. december 05. 10:57
Oké de akkor a magasan képzett dolgozókra se tartsanak igény.Mert persze az orvosokra szükségük van.Vagy mindenki vagy senki!!!Ne szelektáljanak.
Türelem
2013. december 05. 09:42
Amerikát is a bevándorlók fogják térdre kényszeríteni,s remélhetőleg ezt fogják átélni az angolok és a németek is. Mindegyik megérdemli a sorsát, a kapzsiságát. Az USA déli részén él az egyik rokonunk, aki orvos, s mivel a betegei nem hajlandók megtanulni angolul, neki kellett megtanulnia spanyolul. Az angol kolonialisták is megérdemlik, hogy munkájuk gyümölcse az ölükbe hulljon.Egyébként meg jól működik a befogadás, egykori gyarmataik lakói egész szépen integrálódtak, vagy nem? persze ugye őket nem lehet a bőrük színe miatt bírálni. S ezért nem is értem az aggodalmaikat, hiszen januártól Romániából és Bulgáriából az uniós csatlakozás első számú nyertesei, a sok millió cigány akar útra kelni. Barnák, mint a pakik, az indiaiak, tehát velük nem lehet semmi gond. S különben is, az angolok is vállaljanak szerepet az európai szellem, kelet-európai agyakba történő átültetésében. Komoly gondolkodók - Babits, Prohászka Lajos, Németh László -sokat töprengtek azon, hogy mi választ el bennünket, a kelet-közép-európai régiót a Nyugattól? Arra a következtetése jutottak, hogy mi például nem a nyelvi rokontalanság, hanem nem cselekvő, szemlélődő mivoltunk miatt nem tudunk integrálódni. Szerintük inaktívak a magyarok és a régiós népek. Most végre az angolok segíthetnék a sok millió cigányt és nem cigányt az európai szellemiség, az aktivitás megismerésében. Milliókat emelhetnének ki a kelet-európai tunyaságból. Lehetne az az angolok új küldetése. A plusz szociális kiadások miatti aggodalmuk, ami lázba hozza németeket is, meg alaptalan. A közép-európai régió kizsákmányolásával, újkori gyarmatosításával még mindig bőven a kasszánál vannak. El kell fogadniuk az angoloknak is a világméretű etnikai-demográfiai átrendeződést. Még ott van nekik Ausztrália és Új-Zéland, van hová menekülniük, visszavonulniuk. A londoni pakik nem fogják őket megsiratni.
Senior
2013. december 05. 09:37
Akkor Mo. meg korlátozhatja a külföldiek földvásárlását!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!