Amerika megdöntené a támadó Észak-Koreát

2013. április 05. 08:23

A The Washington Times értesülései szerint ha Észak-Korea nukleáris csapást, vagy totális háborút indítana Dél-Korea ellen, akkor az USA megdöntené az északi kommunista rezsimet.

2013. április 05. 08:23

Az Egyesült Államok megdöntené az észak-koreai kommunista rezsimet, ha Phenjan nukleáris csapásra, vagy totális háborúra szánná el magát Dél-Koreával és az ország területén állomásozó 28 500 amerikai katonával szemben – közölte csütörtökön amerikai nemzetbiztonsági forrásokra hivatkozva internetes kiadásában a The Washington Times konzervatív napilap. 

Az Obama-kormány Kim Dzsong Un észak-koreai vezető fenyegetőzései ellenére nyilvánosan soha nem hozta szóba, hogy a megtorlás ennyire messzire menő lehet. A lapnak nyilatkozó nemzetbiztonsági források szerint ugyanakkor mind a Pentagonban, mind az amerikai csendes-óceáni parancsnokságon közkeletű az a feltételezés, hogy egy teljes erőbevetéssel megindított észak-koreai támadás esetén olyan, masszív megtorlással számoló amerikai készenléti tervet valósítanának meg, amelynek része a sztálinista rendszer leváltása is.

Egy vezető tábornok azt mondta nekem, hogy egy északi támadás egyet jelent a rendszerváltással” – nyilatkozott a lapnak név nélkül a kongresszus egy magas beosztású, védelmi ügyekre szakosodott munkatársa. Hozzátette, hogy ugyanezt mondták neki, amikor felkereste a Hawaii-on működő csendes-óceáni parancsnokságot. A lap értesülései szerint a dél-koreai kormány nem engedi, hogy az Egyesült Államok olyan „preventív rendszerváltást” hajtson végre északon, mint amilyet a Bush-kormányzat valósított meg 2003-ban Irakban. Ugyanakkor egy Észak-Korea által végrehajtandó általános támadás minden bizonnyal megváltoztatná Szöul álláspontját. 

A The Washington Times emlékeztetett arra, hogy a Bush-adminisztráció nyíltabban nyilatkozott az Észak-Koreával szembeni megtorlási terveiről. Dick Cheney akkori alelnök kijelentette, hogy egy Dél-Korea elleni invázió vagy a nukleáris fegyverek bevetése a Kim-dinasztia végét jelentené. A lap forrásai szerint Barack Obama kormányzása alatt felfrissítették a világ különböző régióira, így a Koreai-félszigetre vonatkozó amerikai haditerveket. Az Észak-Koreával kapcsolatos forgatókönyvek a kommunista rendszer támadása esetén egyebek közt számolnak a rezsim „önberobbanásával” és egy szövetséges, amerikai-dél-koreai elleninvázióval is. A tervek értelmében Dél-Korea kormányának és hadseregének meghatározó szerepe lesz a háborút követő stabilizálási műveletekben, Észak átalakításában és a két Korea egyesítésében.

Thomas McInerney nyugalmazott repülőtábornok, aki a 80-as években részt vett a Koreai-félszigettel kapcsolatos amerikai haditervek kidolgozásában, a lapnak nyilatkozva úgy vélekedett, hogy az észak-koreai légierő és légvédelem leküzdéséhez mintegy 50 órára lesz szükség, ami után lehetővé válik, hogy a rezsim szárazföldi erőit kevesebb mint 60 nap alatt felmorzsolják. McInerney szerint Kínának már csak gazdasági szempontból sem érdeke, hogy megengedje Kim számára Dél-Korea és az amerikai erők megtámadását. A nyugalmazott tábornok úgy vélekedett, hogy Peking nem fog háborúba lépni Észak-Korea védelmében.

Összesen 78 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Grüezi
2013. április 05. 21:00
Mit kell ezen bonyolítani? É-korea néhány évente elkezd keménykedni, kap egy nagyobb összegű segílyt és cserébe rendesen viselkedik pár évig. Most nem kapta meg a segílyt, azért kiabál. Mintha egy bizonyos etnikumra hajazna...
kamasuka
2013. április 05. 18:16
"A koreai helyzetet fokozza, hogy magyar idő szerint kora délután közepes, 6.2-es erősségű földrengés rázta meg a kelet-oroszországi Vlagyivosztok dél-keleti részét. A földrengés epicentrumát az Amerikai FöldrajziElőrejelző Szolgálat az észak-koreai és orosz határhoz is közel eső Zarubinótól kilenc kilométerre, 561 kilométer mélyen határozta meg. Személyi sérülésről, vagyoni kárról nem érkezett bejelentés. Oroszország keleti részén az utóbbi két hónapban kétszer is észleltek hasonló erősségű földrengéseket, amelyek szintén nem okoztak jelentősebb károkat."
Felebarát
2013. április 05. 16:38
http://www.portfolio.hu/gazdasag/nagy_foldrenges_razta_meg_eszak-koreat.182242.html?utm_source=hirkereso_es_kapu&utm_medium=portfolio_linkek&utm_campaign=hiraggregator na kaptak a nyakuba hirtelen egy kis földrengést
Akitlosz
2013. április 05. 15:42
Amúgy Észak-Korea nem háborút akar, hanem a tárgyalások kikényszerítését és segélyeket, cserében azért, hogy egy darabig nyugton maradjon és ne gyártson (több) atomfegyvert.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!