Döbbenetes videón, ahogy megindul az észak-koreai katonák első offenzívája
Oroszország megkezdte az Észak-Koreából átvezényelt katonák bevetését az ukrán erők elleni támadásokban.
Oroszország csak az ENSZ fegyverszállításokat tiltó intézkedéseinek hajlandó alávetni magát – hangoztatta Vlagyimir Putyin az orosz haditechnikai együttműködési bizottság szerdai ülésén.
„Abból indulunk ki, hogy a fegyverszállítási korlátozásokat csakis az ENSZ Biztonsági Tanácsának szankciói támaszthatják alá. Senki más semmilyen ürüggyel nem diktálhat Oroszországnak vagy más államnak, hogy kivel és hogyan kereskedjen” – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz államfő.
A tanácskozáson elhangzott, hogy az idei orosz fegyverexport nagysága várhatóan meghaladja a tavalyiét. Október elsejéig Moszkva 10,7 milliárd dollár értékben szállított fegyvereket külföldre, az erre az évre tervezett export 80 százalékát teljesítve. Az orosz fegyverexport 2011-ben 13,2 milliárd dollárt tett ki.
Vlagyimir Putyin közölte, hogy fejleszteni kell a haditechnikai együttműködést a BRICS-országokkal. Ezt azzal indokolta, hogy az Oroszországon kívül Brazíliát, Indiát, Kínát, Dél-Afrikát tömörítő csoport országai dinamikusan fejlődnek, lakosságuk együttesen a világ népességének 43 százalékát teszi ki. Az orosz államfő Kínát és Indiát Oroszország „hagyományosan kulcsfontosságú haditechnikai partnerének” nevezte, és elmondta, hogy Moszkva ebben az együttműködésben nagy perspektívát lát Brazíliával és Dél-Afrikával kapcsolatban.
Vlagyimir Putyin Vietnámot is kiemelte, mint Oroszország újabb megbízható partnerét. A délkelet-ázsiai országgal kisebb szünet után az 1990-es évektől Moszkva fokozatosan fejleszti haditechnikai kapcsolatait.
Oroszország a világ második legnagyobb fegyverexportőre. Putyin azonban arra is figyelmeztetett, hogy a nagy nemzetközi fegyverpiaci verseny miatt – mint fogalmazott – készen kell állniuk a minőségileg új megközelítések alkalmazására.