Politico: Sok uniós ország valójában csendben helyesli Orbán Viktor álláspontját az embargóról

2022. május 30. 14:12

A lap szerint számos európai vezető úgy vélekedik, hogy Putyin hadseregeinél sokkal közvetlenebb veszélyt jelent rájuk nézve a fogyasztói árak emelkedése miatt növekvő választói harag.

2022. május 30. 14:12
null

Az Európai Unió országai nem tudtak megegyezni vasárnap az Oroszország ukrajnai inváziója miatti szankciócsomagról a brüsszeli csúcstalálkozó előtt, de a tárgyalások folytatódnak. A hétfői és keddi tanácskozások fő témája az EU-csúcson az Oroszország ellen tervbe vett hatodik szankciós csomag, amelynek része lehet az Ursula von der Leyen által május elején beígért teljes körű olajembargó megvitatása is. A kérdésben a magyar álláspont változatlan.

A Politico az Európai Bizottság egyik tisztviselőjére hivatkozva azt írja, hogy még ezen a héten megállapodásra lehet számítani az ügyben, sőt egyes források szerint egy előzetes megállapodás is születhetett már. A lap szerint

számos európai vezető úgy véli: Putyin hadseregeinél sokkal közvetlenebb veszélyt jelent rájuk nézve a fogyasztói árak emelkedése miatt növekvő választói harag.

Brüsszelben a diplomaták vasárnap este azt mondták, egész éjjel dolgozni fognak, és hétfő reggel újra összeülnek a megállapodás reményében, de sokan úgy vélekednek, hogy az ügy bonyolultsága miatt valószínűleg még többnapnyi munkára lesz szükség.

Egyes tagállamok továbbra is azt az álláspontot képviselik, hogy Németország és Lengyelország gazdasági előnyre tehet szert a vezetékes olajra vonatkozó korlátozások miatt, mivel esetükben nem áll fenn annak a veszélye, hogy az ellátásuk megszűnik vagy veszélyesen lecsökken az embargó következtében.

A Politico a magyar álláspont kapcsán arról ír, számos uniós tisztviselő és diplomata szerint sok más ország valójában csendben helyesli azt, hogy Orbán Viktor magyar miniszterelnök az olajembargó fokozatos – így több időt igénybe vevő – bevezetése mellett érvelt, valamint amellett, hogy jelentős pénzügyi kompenzáció szükséges az alternatív energiaforrásokra való áttérés elősegítéséhez.

Nyitókép: Johanna Geron / POOL / AFP

Összesen 94 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Sulammit
2022. május 30. 20:53
Hát ez az, hogy csendben támogatják, vagyis gyávák. Hallgatnak, mint a sír. A csehek, szlovákok, bolgárok.
Dezsőke
2022. május 30. 20:16
FONTOS A belga miniszterelnök szerint csak olyan uniós szankciókat szabadna elfogadni, amelyeket a középosztály is támogatni tud és amelyek nem okoznak "túl nagy szenvedést" az embereknek. Alexander De Croo az Euronewsnak adott interjúban azt mondta, Magyarországnak jogos fenntartásai vannak a bizottság mostani olajembargós javaslatával szemben és Magyarországon kívül is több tagállam hasonló állásponton van." hozátenném, szerintem, ha nem éri el egy szanciójavaslat az érintettek 50 %-ának támogatását, bevezetése nem jogszerű! ezt kell felülvizsgálni, erre kell törekednünk, Európa megmentése érdekében! A jelenlegi szankciók valószínűleg énnélfogva érvénytelenek, mivel az éritettekkel nem egyeztettek. Ha ez így működhene, bárki", bármikor, bárki ellen jogot vindikálva magának szankciók meghozatalára. Még e felvetés is komolytalan, autokráciát és diktatúrikus fellépést sejtető, amitől el kell határolódnunk. A VILÁG NEM ÍGY MŰKÖDIK! MINDEN SZANKCIÓT VISSZA KELL VONNI!
Kristály
2022. május 30. 20:06
Micsoda szemét ország vezetők, véres hurkának valók. Csak azt kell elképzelni hogyan készül egy véres hurka.
ThunderDan
2022. május 30. 20:03
Te is fiam, Politico?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!