Feladta az egyik uniós tagállam: tárt karokkal várnak több százezer migránst
A reform 2025 májusától lép életbe.
A hírügynökség szerint a nacionalista fordulat együtt járt a demokratikus szabadságok visszaszorításával Magyarországon, Lengyelországban és Szlovéniában.
„Néhány civilizáció képes önmagát reprodukálni, a nyugati civilizáció nem” – idézte a Bloomberg Orbán Viktor szavait a budapesti demográfiai csúcsról. A cikk röviden beszámolt a cseh, szerb és szlovén vezetőket is vendégül látó eseményről és úgy fogalmazott, hogy a bevándorlással szembeni ellenállás egy nacionalista fordulatot gerjesztett Kelet-Európában, mindez viszont együtt járt a demokratikus szabadságok visszaszorításával olyan országokban, mint Magyarország, Lengyelország és Szlovénia, ami megterheli az EU-n belüli kapcsolatokat.
A cikk Orbánt az európai nacionalisták úttörőjének nevezte és elmondta, hogy míg a családbarát intézkedések segítettek a kelet-európai vezetők számára megnyerni a választásokat, növelni a gazdasági növekedést és javítani a termékenységi arányokat, az Egyesült Nemzetek adatai szerint a régióban továbbra is a leggyorsabb a népességcsökkenés üteme. A cikk rámutatott, hogy kevés figyelmet kapott az az ellentmondás, hogy a bevándorlásellenes vezetők közül sokan Ukrajnából és más szegényebb országokból csábítottak át vendégmunkásokat, hogy enyhítsék a súlyos munkaerőhiány. A cikk épp csak említette Mike Pence egykori amerikai alelnök szereplését, aki elmondta, nincs középút: „Lehetnek munkásosztályú családok, vagy nyílt határok, de nem lehet mindkettő”.
(Fotó: Orbán Viktor miniszterelnök sajtónyilatkozatot tesz a határszemlét követően a magyar-szerb határnál, az ideiglenes biztonsági határzárnál 2021. szeptember 22-én. MTI/Koszticsák Szilárd)