Egy budapesti templomnál látták utoljára, egy szír börtönből került elő az amerikai férfi
Travis Timmerman arról is mesélt, milyen volt hónapokig az Aszad-rezsim börtönében ülni.
A miniszter a bíró módszereit bírálja.
Eljárást indít a francia semmítőszék Éric Dupond-Moretti igazságügyi miniszter ellen, amiért kinevezését követően vizsgálatot indított azon három vizsgálóbíró ellen, akik megpróbálták azonosítani Nicolas Sarkozy volt informátorát az igazságszolgáltatási szerveknél. Francois Molins, a semmítőszék főügyésze pénteki közleményében tudatta, hogy a kizárólag a miniszteri rangú politikusok ügyeivel foglalkozó, 1999-ben létrehozott francia köztársasági bíróság (CJR) befogadta a korrupciós ügyek ellen küzdő Anticor nevű szervezet és a három bírói szakszervezet közös keresetét az igazságügyi miniszter ellen.
Éric Dupond-Moretti szeptemberben indított vizsgálatot a pénzügyi visszaéléseket vizsgáló országos ügyészség három vizsgálóbírója ellen, amiért több sztárügyvéd, köztük a jelenlegi miniszter híváslistáit is átvizsgálták, amikor megpróbálták azonosítani, hogy ki értesítette Nicolas Sarkozy volt államfőt arról, hogy az egyik ellene folyó vizsgálatban lehallgatják a mobiltelefonját. A tárcavezető ellen azért is feljelentést tett a korrupcióellenes szervezet, mert Édouard Levrault vizsgálóbíró ellen is vizsgálatot indított, amiért az azzal vádolta a korábban ügyvédként tevékenykedő politikust, hogy nyomást gyakorolt rá. Éric Dupond-Moretti nyári kinevezését megelőzően sztárügyvéd volt, és egy olyan rendőrt védett egy perben, aki ellen Édouard Levrault emelt vádat. A perben Éric Dupond-Moretti élesen bírálta a bíró módszereit.
A feljelentések nyomán a francia köztársasági bíróság elfogadta a semmítőszék főügyészének kérését, és vizsgálóbizottságot állít fel az ügyek kivizsgálására. A tárcavezető a France2 közszolgálati televízióban elmondta: „Magyarázatot fogok adni, számíthatnak rám, elmondok mindent, amit tudok”. Jérome Karsenti, az Anticor ügyvédje szerint a "szükség volt a vizsgálat megindítására, le kell folytatni az eljárást, mert láthatóan probléma merült fel". A jelenlegi és az előző kormány más tagjai ellen is vizsgálatot folytat a CJR, ellenük azonban a koronavírus-járvány állítólagos elégtelen kezelése miatt érkezett feljelentések nyomán indult eljárás.
(MTI)