Brüsszel arra készül, hogy „okos szankciókkal” sújtsa az Oroszországból érkező olajimportot
„Jelenleg dolgozunk az Európai Unió hatodik oroszellenes szankciós csomagján, melynek keretében az olajembargó valamilyen formáját is fontolgatjuk. Úgy, hogy a szankció a lehető legnagyobb fájdalmat okozza az oroszoknak, miközben a lehető legkisebb járulékos kárt okozzuk magunknak, azaz »okos« szankciókban gondolkodunk” – nyilatkozta a The Times-nak az Európai Bizottság ügyvezető alelnöke Valdis Dombrovskis.
A részletekről egyelőre új hír nincs. A múlt héten a Reuters cikkében azt lehetett olvasni, hogy az orosz olaj fokozatos kivezetését irányoznák elő. Másrészt Dombrovskis jelezte: az is az elképzelések között szerepel, hogy az embargó helyett
A múlt héten kiszivárgott tervek között a fokozatosság mellett az is szerepelt, hogy a vezetékes olajszállítást kivennék a szankciók közül, vagy más szankció lenne rá érvényes, mint a hajós szállításra, illetve bizonyos olajfajtákra lenne érvényes a szankció.
A szakportál hivatkozik a Politico diplomata forrásokból származó információira is, melyek szerint a javaslat kidolgozásáért felelős Európai Bizottság
Különösen érdekes információ az, hogy az egyik diplomata szerint a bizottsági szankciós listára immár az összes orosz bankot rátennék, azaz a Gazprombankot is kizárnák a SWIFT-ből a Sberbank tervezett kizárása mellett. Így nagy kérdés, mi lenne azzal az orosz elnöki rendelettel, ami előírja, hogy a Gazprombankon keresztül kell az európai gázvásárlóknak rubelben rendezni az április 1. után leszállított gázt.
Nyitókép: Jim Watson / AFP
Összesen 100 komment
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.
Hozzászólás szerkesztése
Meg lehet szavazni, aztán lehet saját érdekeink szerint értelmezni, vagy leszarni. Az EU már úgyis bevezette azt, hogy törvényeket, szabályokat nem tart be.
"az Európai Bizottság ügyvezető alelnöke Valdis Dombrovskis."
Honnan a felhatalmazás, hogy Európa polgárainak nevében egyáltalán megszólalhasson, nemhogy bármiféle szankciókról meg merjen szólalni?
Megkérdezte valaki Európa polgárait a szankciókról?
Kik szavazták ezt oda, kitől kapja a parancsokat, titkosan, nem nyilvánosan?
Ez lenne a jogállamiság?
Bejelentkezés