Mit érdemes tudni az AstraZeneca-pánikról?

2021. március 16. 14:04

Úgy is kérdezhetném, hogy mi az a vérrög-botrány?

2021. március 16. 14:04
Németh Balázs
Németh Balázs
Facebook

„Megint egészen döbbenetes, ami az Európai Unióban történik. Az elmúlt napokban sorra jelentik be a tagállamok, hogy felfüggesztik az AstraZeneca-vakcina használatát.

Németország, Spanyolország, Franciaország, Olaszország, Hollandia, Szlovénia, Írország, Bulgária és Dánia is így döntött. Ezek közül több ország előző hét pénteken(!) még nem látta okát a felfüggesztésnek, ám hétfőre megváltozott a véleményük.

A hivatalos magyarázat szerint várják, hogy az Európai Gyógyszerügynökség tisztázza: lehet-e vérrögképződés a mellékhatása az AstraZeneca-vakcinának.

Csakhogy, az elmúlt napokban az uniós ügynökség már többször reagált a »vádakra«.

Minden alkalommal azt közölték, hogy a brit-svéd oltóanyag »előnyei felülmúlják a lehetséges mellékhatások« kockázatát, tehát ajánlják a további használatát.

Ugyanígy látja a WHO is! Ők sem találtak ok-okozati összefüggést az oltás és a minimális számban előforduló vérrögképződéses esetek között.

A szakértők tehát kimondták, hogy nem kell félni az AstraZeneca-vakcinától. Nem alakul ki nagyobb eséllyel vérrög a beoltottaknál, mint a nem beoltott embereknél.

Néhány európai kormánynak és a sajtó egy részének azonban ez most nem elég!

Eddig mindenki azt ismételgette – Brüsszeltől Berlinen át a magyar ellenzéki politikusokig –, hogy az a »biztonságos vakcina«, amit az Európai Gyógyszerügynökség annak talál. Ehhez képest most már nem hisznek az uniós ügynökségnek.

Természetesen a pánik miatt több tagállamban tovább lassul az egyébként is csak döcögő oltási kampány.

Közben Nagy-Britanniában, Szerbiában, Kanadában és még a világ számos országában gőzerővel oltanak az AstraZenecával.

A világ elhúz az Európai Unió mellett. Nem ez az első eset...”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 157 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
tevevanegypupu
2021. március 17. 07:55
Minden rendben..de mi van akkor, ha az az egy, akinek valami problémája akad ezzel az oltással, az épp a családjában van? Szóval meg kell gondolni..nem lehetetlen, hogy a többi ország téved, és nekünk van igazunk..csak az a baj, hogy ezt majd csak sokkal később lehet biztosan tudni..Ez majdnem olyan mint a partizánharc volt..megtámadunk nyolcan egy német hadosztályt..biztos, hogy hatan elesnek közülünk, a német hadosztálynak ugyan nem lesz baja..de mi megmutattuk nekik!
Belakiss
2021. március 16. 19:37
Hogy ez a szaralak Németh is milyen népszerű a mandineren. Igaz, ezeknek deákdani is jó, min csodálkozunk...
nyuszimaci
2021. március 16. 18:59
15 eset mélyvénás trombózis és 22 eset tüdőembólia. Mindez 17 millió oltásra. Ha a briteket nem számolom, akkor 6 millió oltásra. Namármost ez töredéke annak, amennyinek random emberek választva kéne lennie 120 eset / 100 000 ember évente. Ennyi lenne alapállás sok éves adatok alapján. Ha a számokat komolyan vesszük, inkább arra kéne gyanakodni, hogy az oltás meggyógyítja a trombózist. Megyek is második Astra oltásra. Európa vezetői bolondok.
kaltran
2021. március 16. 18:58
Fiúka, hagyd abba az ideologizálást. Nem áll jól neked. Kicsit butuska is, vagy de ez még nem a legnagyobb baj. Úgy látszik nem volt elég az eltiltás a köztévé 1-en, mert hozzáfűznivalóid voltak egyszerű kis bemondói feladatod teljesítése helyett. Alig várom, hogy pár napra lecserélődj Kapás Boglárkára. Ha megmondó akarsz lenni, akkor tedd azt, majd a közönség eldönti mennyit érsz. Én ellened szavazok. Ha van egy kis esze a tv-nek, páros lábbal rúg ki. Taszítod az embert.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!