Németország: kormányzati ügynökséget hoztak létre a szakképzett ápolók bevándorlásának támogatására

2019. december 02. 17:53

Az ügynökség az első, kísérleti szakaszban fülöp-szigeteki és mexikói ápolók útját egyengeti, jelenleg mintegy 4200 esetet menedzsel.

2019. december 02. 17:53

Új kormányzati ügynökség támogatja Németországban az Európai Unión kívüli szakképzett ápolók munkavállalási célú bevándorlását – jelentették be hétfőn Berlinben. A szakképzett ápolók beáramlása „éppen az a fajta bevándorlás, amelyre szükségünk van, és amely támogatást érdemel” – szögezte le tájékoztatóján Jens Spahn egészségügyi miniszter. Ez a fajta bevándorlás „a társadalmi összetartást is erősítheti, ha jól csináljuk”, és összekapcsolja az önérdek érvényesítését a világ iránti nyitottsággal – tette hozzá a Kereszténydemokrata Unió (CDU) politikusa.

Kifejtette, hogy az egészségügyi rendszerben és az időseket ellátó intézményekben több tízezer – különböző becslések szerint 50-100 ezer – ápoló hiányzik, és a társadalom öregedésével egyre nagyobb igény lesz rájuk. Ennek a helyzetnek a megoldásához pedig bevándorlásra is szükség van. Azonban az EU-n kívülről érkező ápolók bevándorlása és munkába állítása igen hosszadalmas folyamat, átlagosan 18 hónapig tart.

Az új kormányzati ügynökség (Deutsche Fachkräfteagentur für Gesundheits- und Pflegeberufe - DeFa) feladata ennek a folyamatnak a felgyorsítása, a legfőbb cél az átlagos átfutási idő 6 hónapra csökkentése. Ezért a DeFa a végzettséget tanúsító oklevelek honosításától kezdve a vízumügyek intézésén át a munkaszerződés megkötéséig átfogó támogatást nyújt a munkavállalóknak és a munkaadóknak. Segít a németországi beilleszkedésben és akár a felkészülésben is, például a jövőbeli munkavállalók származási országában folytatandó német nyelvtanfolyamok szervezésével.

A saarbrückeni központú ügynökség már meg is kezdte tevékenységét, az első, kísérleti szakaszban fülöp-szigeteki és mexikói ápolók útját egyengeti, jelenleg mintegy 4200 esetet menedzsel. A jó egészségügyi képzés miatt kiválasztott első két ország után további partnerállamok bevonását is tervezik, így a többi között Brazíliával kezdődhet együttműködés – ismertette a miniszter.

(MTI)

Összesen 39 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
mzperixx
2019. december 03. 09:14
A szakképzett munkaerő kiszivattyúzása szegényebb országokból a kizsákmányolás legdurvább formája. Egy orvosba, egy mérnökbe, egy ápolónőbe ezek a szegényebb társadalmak (pl a szülők erőforrásaiból, az állami az oktatási rendszeren keresztül) hatalmas összegeket invesztáltak. Mikor ez az erőbefektetés termőre fordulna, akkor a gazdagabb országok aratják le a termést. Erre a brutális kizsákmányolásra most Németországban állami ügynökséget hoznak létre. Hol vannak ilyenkor a baloldali világmegváltók és világmegmentők? Ez egy értelmes, igazi baloldali téma lehetne...
áfonya
2019. december 03. 04:57
Afrikában Ázsiában élők nagy része hív vírus fertőzött ismeretlen betegségek terjesztők . Betolakodó gyarmatosító ápolókat nem vizsgálják ki .
áfonya
2019. december 03. 04:51
Hív virusos betolakodó ápolók mit tudnak az orvosi ellátásról a higéniáról , semmit végzettség nélkül ,, merkel idióta ötlete ez is a keresztények irtásának egyik része ...... Kommunista zsidók ismét népirtásra készülnek ,, békéről határvédelemről papolnak , közben háborúra készülnek az európai keresztények ellen.
áfonya
2019. december 03. 04:44
Terroristákat bevándoroltat mint szakképzett , allah akbart kiáltva operál fájdalomcsillapító nélkül.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!