Megkezdődött a tiszavirágzás – érkeznek a lélegzetelállító felvételek (VIDEÓK)

2026. június 08. 16:16

Szakértők szerint a leglátványosabb időszak még hátra van.

2026. június 08. 16:16
null

Elkezdődött a tiszavirágzás Tiszafürednél. A kérészek tömeges rajzása minden évben különleges látváy, szabáloysan életre kelti a folyót és környékét – írta a szoljon.hu.

Mint írták, a rajzás ezúttal a Kis-Tiszán indult el, amely a Tisza-tó vízrendszeréhez tartozó nyugodtabb mellékág. A cikkben kiemelték,hogy 

a tiszavirágzás leglátványosabb pillanatai általában a kora esti órákban figyelhetőek meg.

A következő napokban is érdemes tehát a partról figyelni, hiszen a leglátványosabb időszak még hátravan – hívta fel a figyelmet a rövid összeállításban a szoljon.hu.

A MetFigyelő Facebook-oldalán több videót is megosztottak, melyeken az látható, hogy június 7-én, vasárnap már Szolnoknál és Tiszakécskénél is járták a kérészek a táncukat. 

A felvételeket alább tekintheti meg:

***

Mint ismert, hazánk egyik védett rovarfaja a tiszavirág (Palingenia longicauda). A rovar azért kel ki három év lárvaállapot után, hogy szaporodjon és utána szinte azonnal elpusztul. A kis élőlények igen érzékenyek a vizek tisztaságára, Európából a tiszavirág szinte teljesen eltűnt már. Ezért is fontos, hogy megtegyenek mindent azért, hogy Magyarországon továbbra is fennmaradjon ez a ritka kérészfaj.  A jogszabály a tiszavirág egyedenkénti természetvédelmi értékét 10 ezer forintban állapította meg. 

A Tiszavirágzás nevű nyilvános Facebook-csoportban megannyi fotót is megosztottak, ezekből készült galériánkat lent nézheti meg:

Nyitókép: Facebook

 

Összesen 5 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kipe71
2026. június 09. 08:01
Szolnoki vagyok! Tőlem az új kormány két Szentként tisztelt nevett vett el! :( 1. Tisza (Magyarország legszebb folyója) 2. A magyar nevet... (direkt írtam kis betűvel, mert ma már nem azt jelenti mint eddig 55 éve...) Nagyon, nagyon szomórú ez... Nekem! Csak remélni tudom, hogy más is így gondolja...
Válasz erre
2
0
elmedoki
2026. június 08. 20:38
A képen melyik a fekália? Ollyan egyformák.
Válasz erre
0
2
gabor87
2026. június 08. 20:19
Szuper.
Válasz erre
2
0
wadcutter
2026. június 08. 18:24
akkor már nincs sok hátra, azt már féllábon is kibírom
Válasz erre
3
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!