Ahhoz képest, hogy a város baloldali fellegvár, Botka László a térség fura ura, ez óriási kudarc Magyar Péternek.
Azzal tudták csak melengetni a testüket, amit a nagy ember mondott nekik: „Még 113 nap és vége van, elvtársak.” Ők persze nagykanállal ették a dumát, mintha őket nevezte volna Magyar elvtárs, nem a fideszeseket. Ők persze nem kommunisták. Nagyon nem. A komcsikat ott kell keresni, ahol Kéri Lacika lepetschnigelve, Bokros Lalika, Bod Péter Áki, Felcsuti Petike vagy Surányi Gyurika adja a tanácsokat. Ha valakik elvtársak, akkor Magyarral együtt ők igazán azok.
De ők ettől boldogok, mert Magyarki meri mondani azt a nyilvánvaló hazugságot, amit ki kell neki, különben dühbe jönnek, mint Bud Spencer. Hogy 113 nap múlva elzavarják Orbán „elvtársat”. Az őket nem idegesíti, hogy 35 éve éppen Orbán zavarta el a kommunistákat. Az ő lelkük ugyanis akkor pihen meg, ha Orbánt kommunistázással szapulják. Az együgyűség tankönyvi példája.