A lap azt írja, hogy mivel a HÖK-nek 30 százalékos döntési jogköre volt az egyetemi szenátusban,
ezért kereste fel Takács Pétert telefonon keresztül Dobrev, aki 2002-ben Medgyessy Péter miniszterelnök kabinetfőnöke volt.
Dobrev a telefonban elmondta Takács Péternek, hogy szeretné összekötni őt valakivel, aki egy egészség-turizmus fejlesztéséért felelős tanácsadó a miniszterelnök mellett. Dobrev azt is hozzátette, hogy nagyon örülnének, ha ennek a tanácsadónak az elképzeléseit Takács az egyetemi szenátusban támogatni tudná, hiszen ahhoz egyetemi szenátusi döntés kellett volna, hogy a Kútvölgyi kórházról az egyetem lemondjon.
„Kis idő elteltével telefonált ez a bizonyos tanácsadó és valóban úgy mutatkozott be, mint a miniszterelnök egészség-turizmus fejlesztéséért felelős tanácsadója. A telefonban felvázolta Takács Péternek, hogy tulajdonképpen a Kútvölgyi kórház egy jó hírű kórház és jó lenne, ha nem állami tulajdonban lenne, hanem átkerülne magántulajdonba és egy vállalkozás keretében ott gyógyturizmus fejlesztésébe kezdenének. Takács erre azt válaszolta, hogy szerinte ez nem az egyetem érdekét szolgálja. Erre az volt a válasz, hogy neki több millió érve van, hogy engem meggyőzzön. Erre az én válaszom az volt, hogyha ez az, amire én gondolok, egy vesztegetési kísérlet, akkor mind a ketten jobban járunk, ha most elköszönünk egymástól és letesszük a telefont” – fogalmazott.
Ezután a beszélgetés után az akkori HÖK elnököt nem keresték többé, a Kútvölgyi kórház privatizációja pedig meghiúsult.
Takács Péter azt mondta a Borsnak, hogy azért most mesélte el ezt a történetet a podcast műsorban, mert Dobrev Klára megvádolta őket azzal, hogy a magánegészségügy irányába terelik a betegeket, illetve folyamatosan igaztalan vádakkal támadja a magyar egészségügyet és az abban dolgozókat. Hozzátette: nem fél Dobrev feljelentésétől, hanem áll elébe, ő ugyanis csak a valóságot mesélte el.
Nyitókép: Kovács Attila/MTI/MTVA