Szakember állítja: Magyar Péter nem alkalmas az ország vezetésére
Magyar Péter feltűnése előtt még nem látott arra példát, hogy bárki politikai tőkét kovácsoljon magánéleti válságából.
Magyar Péter körül a politikai gondolkodás tekintetében mindenkit benyugtatóztak.
Nyitóképen: Magyar Péter a villamosmegállóban, miután kidobták a buliból. Képernyőkép
„A Tisza Párt helyi, budapesti, európai parlamenti képviselői sehol nem láthatók, csak biodíszletként a párt rendezvényein, a párt politikáját csak Magyar Péter jeleníti meg, Tarr Zoltán látható még néha Brüsszelből. Gyanúm szerint a párt politikai tevékenységét azért látjuk ilyennek, mert az nem más, mint Magyar Péter politikai tevékenysége. Egy ember, még ha elképesztő energiaszinten is pörög – így pedig emberfeletti teljesítményt nyújt –, ha egyedül van, csak annyira képes, amit Magyar Péterből látunk. Személyes és nem intézményi teljesítményre.
Ezt is ajánljuk a témában
Magyar Péter feltűnése előtt még nem látott arra példát, hogy bárki politikai tőkét kovácsoljon magánéleti válságából.
Magyar Péter körül a politikai gondolkodás tekintetében valószínűleg mindenkit benyugtatóztak. Egyedül a pártvezető pörög egész nap és valószínűleg még álmában is. Ezért is fáradt, nyűgös, arrogáns, amely a róla készült titkos felvételekből is kiderül. Azt állítja, hogy a Rogán–Orbán-rendszer mindenütt üldözi, amely állítás hitelességét egyre jobban csökkenti, hogy egyre csapágyasabbra járatottnak tűnik maga a politikus.
A lelkes magot, amely bárhová követi Magyar Pétert, mindez szemmel láthatóan nem izgatja. A közvélemény-kutatások szerint a Tisza Párt leelőzte a Fideszt a népszerűségben, mind a választásra elmenni szándékozók, mind a biztos választók körében. A jobboldali, Fidesz-közeli Nézőpont azonban kitart álláspontja mellett, hogy a Fidesz messze a legnépszerűbb továbbra is és 2026-ban nem veszít majd a választáson.
Ezt is ajánljuk a témában
Mutatjuk!
Az egyesült államokbeli választás – és a 2022-es eredmények is Magyarországon – azt mutatják, hogy a közvélemény-kutatók egy része felülértékeli a baloldali szavazók politikai aktivitását és tömegét és leértékeli a jobboldaliak érzéseit, gondolkodását, döntéseit. Számomra a legutóbbi időszakban most először vált hihetetlenné a baloldali kutatók eredménye. Miközben nem értek a közvélemény-kutatáshoz, ami egy önálló szakma és tudásrendszer, tehát a szavaim bármikor megcáfolhatók a tudományos és praktikus elefántcsonttoronyból, de először gondolom azt, hogy a módszerük félrevezető. Az »offline megkérdeztük, online válaszoltak, majd ezt a valós társadalmi rétegződés és települések szerint súlyoztuk« szakmai rutinja azért nem meggyőző, mert korábban sem vezetett sikerre.”